До +60º на поверхні ґрунту: найближчі 10 днів спека в Черкаській області не спаде

До +60º на поверхні ґрунту: найближчі 10 днів спека в Черкаській області не спаде

Антициклон, який уже тиждень панує над Україною, зокрема Черкащиною, встановився по всій товщі тропосфери й навіть простежується в нижній стратосфері на висоті 10−12 км. Саме він перекрив шляхи свіжим вітрам та заблокував західні процеси, із якими пов’язані атлантичні циклони, а значить і дощі.

За попередніми прогностичними розрахунками, найближчі 10 днів антициклон продовжить «випробовувати» Черкащину спекою. Тропічні, навіть екваторіальні ночі − +20−25º, удень − сильна спека − +35−39º, на поверхні ґрунту понад 60º!

Проте через перегрівання земної поверхні в окремих районах можуть виникати потужні висхідні потоки, які провокуватимуть короткочасні грозові дощі.

Антициклон гарантує не тільки ясне небо, а й не дає можливості розсіюватися в атмосферу викидам автомобілів та промислових підприємств, що зумовлює накопичення шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

В умовах міста спека завжди переноситься гірше. Під прямими променями сонця асфальт та стіни будинків можуть нагріватися до 65−70°. Із кожного квадратного метра поверхні в спеку випромінюється 7−8 тисяч кілокалорій теплової енергії. Це й створює ефект фінської сауни. Але в парну ми заходимо на кілька хвилин, а в такій розжареній атмосфері людина може перебувати годинами. Для організму це серйозний стрес.

Вільний час, якщо є можливість, краще проводити на природі, за містом, біля водойм. Прогулянки в умовах міста варто здійснювати в ранні ранкові або вечірні години.

 

За інформацією Черкаського гідрометцентру

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x