Один із провідних медичних закладів регіону – Черкаський обласний клінічний онкологічний центр – святкує 70-річчя! За цією датою – тисячі врятованих життів, тисячі людей, які повернули собі надію на щасливе та повноцінне життя без раку. Це заслуга висококваліфікованих фахівців, які самовіддано борються з хворобою за допомогою найсучасніших методів лікування, та новітнього обладнання, що відповідає кращим світовим стандартам.
Сьогодні онкоцентр – це не просто лікувальний заклад. Це потужний осередок науки та інновацій, де постійно впроваджуються нові методи діагностики та лікування. Із нагоди ювілею розпочинаємо цикл публікацій про кожен структурний підрозділ онкоцентру.
Перші операції під загальним знеболенням у Черкаському онкоцентрі почали проводити з 1969 року, після того як лікар-хірург Чернявський М. М. пройшов курси із анестезіології в Києві. Першим лікарем-анестезіологом тоді ще Черкаського обласного онкологічного диспансеру був Фішер Г. О., який працював у диспансері в 1968–1973 роках. У наступні року лікарями-анестезіологами працювали: Рихва В. С., Гінсбург Е. О., Данюк Д. З., Карбівничий В. Я., Ключев О. С., Кудряшова Т. М., Гниляк Г. Я, Дарчинов В. М. та інші.
У 1987 році в онкоцентрі відкрили відділення анестезіології, завідувачем був Данюк Д. З., а старшою медсестрою – Яремаченко Л. І.
У 1990 році відкрили відділення анестезіології та реанімації на 6 ліжок, яке було реорганізоване у відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 9 ліжок у 1996 році.
Із 1996 року по 2013 рік відділення очолював Прокопенков В. Г.
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії розраховане на 9 ліжок. Із 2013 року по теперішній час завідувач відділення − Станіслав Володимирович Піньковський. Нині у відділенні працює 40 співробітників, із них: старша медична сестра – Нерух І. М., працівниця з господарської діяльності Атамась С. І., 13 лікарів-анестезіологів, 8 із них мають вищу кваліфікаційну категорію; 6 сестер медичних анестезистів, 12 сестер медичних стаціонару/братів медичних стаціонару, із них 8 мають вищу кваліфікаційну категорію, 5 − першу кваліфікаційну категорію, 7 молодших медичних сестер.
За рік фахівцями відділення проводиться 3 000 наркозів (із них 2 200 ендотрахеальних наркозів), 600 катетеризації центральних вен по Сельдінгеру.
У палатах відділення проведено ремонтні роботи, покращилась матеріально-технічна база. Придбали наркозно-дихальні апарати, апарати ШВЛ, інфузійні шприцеві насоси та кардіомонітори.
Володимир Карбівничий, лікар-анестезіолог розповідає, що працює в онкоцентрі із 1988 року. Прийшов відразу після проходження інтернатури.
– Моя робота пов’язана з проведенням анестезіологічного забезпечення під час оперативних втручань, а також із тими невідкладними станами, які виникають у наших пацієнтів. Працюю майже 25 років у закладі й маю з чим порівняти. Під керівництвом Віктора Володимировича Парамонова заклад і зокрема наше відділення отримують сучасну лікувальну діагностичну апаратуру, сучасні наркозно-дихальні апарати, монітори. Це надає натхнення працювати краще. І я сподіваюся, що ми на цьому не зупинимося, будемо рости, вдосконалюватися, розвиватися. Я задоволений, що в наш заклад приходять молоді лікарі, фахівці. Тож хочу побажати міцного здоров’я, віддачі від своєї робити, постійно підвищувати кваліфікацію, бути в бойовому строю й завжди надавати кваліфіковану медичну допомогу нашим пацієнтам на найвищому рівні.
У відділенні проведено капітальний ремонт, покращилася матеріально-технічна база, придбані нові ліжка, приліжкові тумбочки, наркозні апарати, інфузомати, кардіомонітори.
Співробітники постійно підвищують свій професійний рівень знань, активно впроваджують сучасні методики діагностики та лікування онкохворих.
Медбрат Сергій Мусієнко розповідає, що з самого дитинства любить допомагати людям:
– Це мені приносить моральне задоволення. Коли в реанімації ти допомагаєш урятувати пацієнта, це надихає тебе робити ще більше. Я люблю свою роботу, живу нею. Я бажаю колегам натхнення, терпіння, адже наші пацієнти потребують особливого ставлення, упевненості в собі та своїй роботі.