Черкаському онкоцентру – 70: відділ радіодіагностики пухлин (рентгенодіагностичне відділення)

Черкаському онкоцентру – 70: відділ радіодіагностики пухлин (рентгенодіагностичне відділення)

Один із провідних медичних закладів регіону — Черкаський обласний клінічний онкологічний центр — святкує 70-річчя! За цією датою — тисяча врятованих життів, тисячі людей, які повернули собі надію на щасливе та повноцінне життя без раку. Це заслуга висококваліфікованих фахівців, які самовіддано борються з хворобою за допомогою найсучасніших методів лікування, та новітнього обладнання, що відповідає кращим світовим стандартам.

Сьогодні онкоцентр — це не просто лікувальний заклад. Це потужний осередок науки та інновацій, де постійно впроваджуються нові методи діагностики та лікування. Із нагоди ювілею публікуємо цикл матеріалів про кожен структурний підрозділ онкоцентру.

У 1954 році під керівництвом першого головного лікаря Рибки Володимира Йосиповича створено обласний онкодиспансер. Багато сил, терпіння, професійної майстерності, часточку своєї душі вклав він в організацію онкологічної допомоги населенню. У його складі було відкрито рентгенодіагностичний кабінет. Завідувачем призначений Білий О. Н., який працював до 1973 року. У створенні кабінету брали участь лікар Колодочка Л. І., лаборанти Рожков А. О., Тесленко О. Д., санітарка Смірнова Е. Д. Працювали спочатку на апараті АРД – 2.

Перший завідувач рентген-кабінету Білий О.Н., працював до 1973 року. Лікар-рентгенолог Зоріч З.А., працювала з 1972 по 2006 рр. Із 1973 р. по 1977 р. очолювала роботу рентгенкабінету.

Із 1970 року у зв’язку з розширенням та з переводом онкодиспансеру до нового корпусу по вул. Менделєєва у складі рентгенкабінету з’являється ще один апарат РУМ-10. З 1969 по 1989 роки у кабінеті працює Пельцер Р.О.

Із 70-х років на базі рентген-відділення починає функціонувати консультативне бюро у складі лікарів-рентгенологів Білого О.Н., Зоріч З.А.,Пельцера Р.О., хірурга-онколога Чернявського М.М., хіміотерапевта Шевцової О.В.

У 1972 починає лікарську практику лікар Зоріч З.А, а з 1973 по 1977 — очолює роботу кабінету.

У 1977 році відкрито рентгенкабінет у новому поліклінічному корпусі з апаратом РУМ – 10.

Лікар Костюк Валентин Васильович

Із 1977 по 2001 рік працював, а по 1989 р. був завідувачем лікар Костюк В.В.

У 70-80 роки працювали лікарі-рентгенологи Валентин Завадовський, Олександр Іволгін, Горобець В.М., Мельник П.П., Казмірчук М.І.; рентгенолаборанти Остроухова А.М., Доценко В.І., Богданович Г.М., Мовчан А.Д., Гінзбург А.О., санітарки МірошниченкоВ.І., Носова О.В., Юченкова К.М., Ладан О.П.

Із 80-х років обстеження проводяться на апаратах РУМ – 2 з ЕОП, дентальних апаратах 5Д-1, 5Д-2 та мамографічному апараті «Електроніка».

З 1984 року лікарський колектив поповнюють лікар Тетяна Шарапа та рентгенолаборант Олександра Кушпіта, яка виконувала обов’язки старшого рентгенолаборанта по 2017 рік.

У 1985-1987 роках починають працювати лаборанти Валентина Обруч, Галина Мислюк, Войток О.А

 

Рябчун Антоніна Іллівна, завідувачка ОЦПДН (рентгенодіагностичного відділення), працювала й очолювала центр з 1989 року по 2020 рік

У 1989 році рентгенкабінет почала очолювати Рябчун Антоніна Іллівна. За 31 рік завідування завдяки наполегливості та відданості своїй справі, рентгенкабінет став прогресивним обласним рентгенологічним центром із сучасною рентгенодіагностичною апаратурою та  висококваліфікованими лікарями-рентгенологами та рентгенолаборантами. За час роботи зарекомендувала себе висококваліфікованим лікарем, талановитим організатором, внесла особистий внесок в розвиток онкологічної рентген служби області. Під її чуйним, професійним керівництвом виховано не одне покоління лікарів-рентгенологів та рентгенолаборантів.

У 1989 році проведено реконструкцію в рентгенкабінетах стаціонару: встановлено 2 апарати РУМ – 20 з ПРЗ.

Протягом 90-х років працювали лікар Стоян І. П., молодші медичні сестри з догляду за хворими Кононенко Л. В., Попова І. В. з 1993 р. лаборанти – Мельник Н. Б. та Гамма Н. А.

У 1997 році згідно з наказом МОЗ України про «Удосконалення організації служби променевої діагностики й променевої терапії» рентгенкабінет онкодиспансеру було перейменовано на Рентгендіагностичне відділення. Цього ж року введено в експлуатацію апарат «SIRESKOPCX».

Із 1998 по 2007 рр. у відділенні працював лікар Цебровський О. Е.

З 2001 року у відділенні впроваджено нові технології фотообробки рентгенівської плівки Kodak та AGFA за допомогою проявних машин. Почали працювати лікар Олена Комісаренко, рентгенолаборанти Людмила Дрига, Оксана Трунова, молодші медичні сестри Галина Мироненко та Якименко О.М.

У 2001–2002 рр. почали працювати лікарі Комісаренко О. С. та Демидова О. А., рентгенлаборанти Дрига Л. В., Трунова О. І., молодші медичні сестри Мироненко Г. А. та Якименко О. М.

У складі рентген відділення — 4 кабінети, оснащені 2 апаратами РУМ – 20 з ПРЗ фірми «Мосрентген», «SIRESKOPCX», фірми Simens, «Senograf -700» фірми Дженерал електрик.

У 2001 році відкрито рентгеномамографічний кабінет із апаратом «Senograf -700».

Із 2002 року у відділенні встановлений комп’ютерний томограф. У 2005 році почали працювати лікар-рентгенолог Нездолій М. П., працював рентгенлаборант Мироненко О. В., молодша медична сестра з догляду за хворими Кулик Т. В.

У 2005 році компанією AVON в рамках доброчинної програми AVON «Разом проти раку грудей» був подарований пересувний мобільний мамографічний комплекс «МАМОМАТ 1000». 

У 2006 році було введено в експлуатацію цифровий рентгенологічний комплекс «РДК-ВСМ».У 2006 році у відділенні почали працювати лікар – рентгенолог Олі С.І., рентгенлаборант Кононцева С.В.

У 2007 році рентген відділення перейменували на Обласний центр променевої діагностики новоутворень (рентгенодіагностичне відділення).

З 2006 до 2009 рр. працював лікар – рентгенолог Дудка О.Ю.

З 2008 року в центрі працює лікар – рентгенолог Маковка Т.О. та рентгенолаборант Шакіна Л.А..

З 2010 до 2013 р. у центрі працював лікар-рентгенолог Коноваленко О.М.

У 2010 році благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» передав центр мамографічний комплекс «МАМОМАТ 3000 NOVA» з дигітайзером для цифрової обробки зображень.

З 2013 року почали працювати лікарі – рентгенологи Вишневська О.П., Калашник І.С.

 З 2018 по 2022 рік працювала лікар-рентгенолог Жадинська Є. Д.

У 2017 році був відкритий ще один мамографічний кабінет та встановлений мамографічний комплекс «VIOLA».

У 2018 році цифровий рентгенологічний комплекс «РДК-ВСМ» замінили на сучасну рентгенографічну та флюороскопічну систему «OPERA T30cs».

У 2019 році почала працювати молодша медична сестра з догляду за хворими Гуркіна Т.М, з 2020 — Чупилка Ю.В.

Із 2020 року відділ функціонує під керівництвом лікаря-рентгенолога Оксани Вишневської.

Вишневська Оксана Петрівна, лікар-рентгенолог, завідувачка відділу
радіодіагностики пухлин (рентгенодіагностичного відділу). Працює з 2013 року, почала очолювати відділ у 2020 році

Розповідає, що працює в закладі вже понад 10 років:

«Для мене онкоцентр − основний заклад для лікування й виявлення онкології в Черкаській області та Україні. Я люблю свою роботу за те, що можна допомагати хворим, вчасно виявляти онкопатологію і допомогти пацієнтам. Із нагоди ювілею хочу побажати знаходити радість у нашій роботі та допомагати хворим».

У 2022 році був придбаний сучасний пересувний апарат для обстеження важких хворих центру МАС D.

У 2023 році Обласний центр променевої діагностики новоутворень (рентгенодіагностичне відділення) змінив назву на відділ радіодіагностики пухлин (рентгенодіагностичне відділення). У штат введені лікарі та медичні сестри УЗД.

В 2024 році за сприяння уряду Японії встановлюється сучасний магнітно-резонансний томограф для обстеження онкопацієнтів. Розпочали роботу лікар-рентгенолог Костянтин Петренко, рентгенолаборанти Юлія Бабич, Наталія Казека, молодша медична сестра з догляду за хворими Юлія Гринь.

У складі Відділу радіодіагностики пухлин (рентгенодіагностичного відділення) 6 рентген кабінетів та 3 кабінети ультразвукувої діагностики. Вони оснащені рентгендіагностичним апаратом «SIRESKOPCX» фірми Simens (1997 р.), системою рентгенографічною та флюороскопічною OPERA T30cs (2018р.) , мамографічний апарат МАМОМАТ 3000 NOVA (2010 р.), система мамографічна VIOLA (2017 р.), комп’ютерний томограф «Дженерал Електрик»(2002р.) комп’ютерний томограф Ingenuity CT (2019 р.), новітні УЗД апарати. Встановлюється новітній магнитно-резонансний томограф, подарований урядом Японії для онкопацієнтів.

Олена Білецька-Шемшур

Рентгенолаборант Олена Білецька-Шемшур працює в онкоцентрі не так давно — лише 4 роки. Розповідає, що він є її життям. Каже, хотіла б, щоб і через 10 років онкоцентр був таким же сучасним і прогресивним.

Більше новин у нашому телеграм-каналі.          

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x