
Розповідаємо про пам’ятні історичні події та свята, які відзначають 3 серпня.
Цей день на Черкащині:
55 років від дня народження Бориса Борисовича Юхна (1969), журналіста, краєзнавця, жителя м. Черкаси;
140 років із часу заснування першого народного музею Т. Г. Шевченка «Тарасова світлиця» в м. Канів (1884), відновленого в 1991 році.
Події дня в Україні:
1914 – Головна українська рада у Львові своїм маніфестом закликала український народ стати на боці Австро-Угорщини й Німеччини для боротьби проти Росії за визволення України;
1935 – в Україні у школах запроваджено предмет «фізкультура»;
1960 – у Києві відкрили музей-квартиру актриси Марії Заньковецької;
1990 – всеукраїнське свято «Дні козацької слави», присвячене 500-річчю українського козацтва, почалося на Дніпропетровщині;
1990 – Верховна Рада УРСР ухвалила закон про економічну незалежність Української РСР;
1992 – у Ялті президенти України Леонід Кравчук та Росії Борис Єльцин підписали угоду про принципи формування військово-морських України й ВМС Росії на базі Чорноморського флоту колишнього СРСР. Прийнято рішення про спільне використання Чорноморського флоту протягом трьох років між Україною і росiєю.
Цього дня народилися:
1925 рік – український композитор, хоровий диригент Володимир Верменич;
1938 рік – український художник і викладач, вважається одним із найкращих сучасних художників України Олег Мінько;
1990 рік – офіцер Національної гвардії України, Герой України Віталій Грицаєнко.
Цей день у світі:
Міжнародний день близнюків. Щорічно припадає на перші вихідні серпня. Цей день присвячений близнюкам, двійнятам, трійнятам та іншим множинним народженням. Свято було започатковане 1976 року в місті Твінсбург, штат Огайо, США. Ідея виникла завдяки однояйцевим близнюкам Мойсею та Аарону Вілкоксам, які 1819 року купили землю і пожертвували частину на будівництво школи за умови, що місто змінить свою назву на Твінсбург.
День поширення інформації про синдром гвоздики. Цей день присвячений підвищенню обізнаності, підтримці та збору коштів для лікування синдрому гвоздики – рідкісного вродженого захворювання, на яке страждає менше ніж 200 людей у всьому світі. Синдром гвоздики характеризується аномаліями в кістках, суглобах або кровоносних судинах, що виникають через мутації в гені PIK3CA1. Симптоми можуть включати жирові утворення, бородавки, проблеми з хребтом, аномалії кінцівок або розширені вени.
Міжнародний день алопеції. Припадає щорічно на першу суботу серпня. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про алопецію – аутоімунне захворювання, яке призводить до випадіння волосся на голові або інших частинах тіла. Алопеція може торкнутися людей будь-якого віку та статі, і цей день має на меті підтримати тих, хто живе з цим станом, а також інформувати суспільство про виклики, з якими вони стикаються. Засновницею цього дня є Мері Маршал, яка сама страждає на алопецію й активно працює над підвищенням обізнаності про це захворювання.
Всесвітній день кавуна. Це свято присвячене одному з найулюбленіших літніх фруктів, який відомий своєю соковитістю та солодким смаком. Дата святкування обрана невипадково, адже саме на початку серпня спостерігається пік збирання врожаю кавунів.
1492 – Христофор Колумб відплив на кораблі «Санта Марія» з Іспанії шукати морський шлях до Індії;
1778 – у Мілані відкрилася опера «Ла Скала», побудована архітектором Джузеппе П’єрмаріні на місці старої церкви Санта Марія делла Скала;
1914 – І Світова війна: Німеччина оголосила війну Франції;
1922 – радіо Нью-Йорка застосовує перший у світі звуковий радіоефект: двома шматками дерева було зімітовано стукіт дверей;
1926 – на площі Піккаділлі встановлюють перші у Лондоні світлофори;
1949 – у США заснована Національна баскетбольна асоціація (НБА);
1950 – Рада безпеки ООН проголосувала проти вступу Китаю до ООН;
2014 – у провінції Юньнань (Китайська Народна Республіка) стається землетрус магнітудою 6,3, гине мінімум 150 осіб, багато руйнувань, сильно ушкоджені комунікації.
Релігійні свята:
За новим стилем — преподобних Ісаакія сповідника, Далмата і Фавста;
За старим стилем — преподобних Симеона Палестинського, Христа заради юродивого, та Іоанна, спостерігача його, преподобних Онуфрія Мовчазного та Онисима відлюдника, Печерських.