Флешмоб осіб з інвалідністю і представників маломобільних груп населення під назвою «Де знаходиться найближча вбиральня» провели в межах адвокаційної кампанії БО «Благодійний Фонд «Родина ЛГ» 6 серпня 2024 року у Черкасах.
Мета заходу — привернути увагу черкасців і посадових осіб до проблем із санітарно-гігієнічними приміщеннями в Черкасах; перевірити інформацію щодо реальної доступності для МГН вбиралень, наявність інформаційних табличок на шляху до місця вбиралень, прямого доступу до приміщень, а також визначити відповідальну особу за забезпечення доступу до санітарно-гігієнічного приміщення.
«Учасники флешмобу мають запитувати перехожих в центрі міста про розташування вбиралень. Вони є, але ми не знаємо, де вони знаходяться, як туди потрапити, де знайти ключі», — розповідає волонтерка, засновниця і директорка благодійного фонду «Родина ЛГ» Олена Гавриш.
Учасники акції рухалися за 3 маршрутами та перевірили вбиральні на таких об’єктах:
— Дитячий парк;
— будівля Черкаської міської ради;
— будівля Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП);
— Черкаська обласна філармонія;
— Черкаський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка;
— будівля Черкаської обласної адміністрації;
— залізнична станція Черкаси й Автовокзал-2.
При проведенні заходу представники МГН і волонтери використовували «Анкету для оцінки доступності об’єктів» для фіксування результатів огляду вбиралень та шляхів руху до будівель.
«Нас вважають людьми маломобільними, майже лежачими. І враховувати наші потреби намагаються дуже повільно. Ми намагаємося бути активними, соціалізованими. Це проблема — знайти будь-який заклад, пристосований до колісних крісел, не кажучи вже про облаштовані санітарні кімнати», — поділився маломобільний учасник акції, секретар ГО «Ініціатива на захист прав ЛЗІ» Михайло Лебедєв.
Під час флешмобу учасники спілкувалися з черкасцями та запитували, чи знають вони про місце знаходження вбиралень для маломобільних людей. Жоден із опитаних перехожих не знав про наявність санітарних кімнат та їх розташування. Жителька міста Ольга зізнається, що не цікавилася, де знаходяться такі санітарні кімнати, тому що ніколи не мала такої потреби.
Окрім цього, вдалося також поспілкуватися з відповідальними особами доступних вбиралень та обговорити з ними проблеми користуванням санітарними приміщеннями для осіб з інвалідністю.
Учасник акції, керівник ГО «Спілка людей з інвалідністю “Перспектива”» Віталій Середенко розповідає, що вкотре переконався в тому, що в місті практично немає доступних санітарних кімнат для маломобільних груп населення. «Я думаю, що адміністрації та власникам приміщень треба хоч на хвилиночку поставити себе на місце тих людей, які опинилися в центрі міста і не мають можливості скористатися туалетом».
За результатами адвокаційної кампанії буде створена електронна і паперова інформаційна мапа з позначенням місць розташування, годин роботи, і контактів відповідальних осіб доступних вбиралень у громадських просторах міста Черкаси.
Нагадаємо, що раніше у Черкасах проводили акцію для привернення уваги до проблем незрячих людей.
Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba