Понад 1 170 звернень громадян надійшло до відділу протидії кіберзлочинам у Черкаській області на сьогодні. Про це повідомив старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Черкаській області ДКП НПУ Олег Паншутін.
Як він зауважив, здебільшого звернення стосувалися дзвінків під виглядом співробітників банку та продажу неіснуючого товару.
– Зокрема, 244 звернення маємо щодо втручання в облікові записи громадян, – додав Олег Паншутін. – Основним методом залишається викрадення авторизаційних даних шляхом фішингу.
Зловмисники масово розсилають повідомлення в соціальних мережах. Наприклад, із проханням проголосувати в конкурсі танців за доньку або підписати певну петицію. До повідомлення додають лінк на фішинговий сайт. Переходячи за ним та вводячи авторизаційні дані облікового запису, зловмисники отримують доступ до нього. Після цього використовують обліковий запис для розсилання повідомлень із проханням проголосувати або ж з приводу позики грошей.
– Попередньо ми вже наголошували, що зловмисники почнуть застосовувати новітні технології та інструменти, – додав Олег Паншутін. – Ми вже зафіксували 4 випадки застосування штучного інтелекту зловмисниками. Зокрема, шляхом імітації голосу власника облікового запису.
У межах співпраці з провайдерами телекомунікаційних послуг співробітниками департаменту кіберполіції встановлено 4 511 унікальних фішингових посилань, що в подальшому негайно блокуються провайдерами. Встановлення фішингових посилань здійснюється шляхом моніторингу інтернету та звернень громадян.
Також Олег Паншутін нагадав, в Україні діє проєкт із кібербезпеки «БРАМА». Його створено з метою очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту, шахрайства та булінгу серед неповнолітніх.
– Зокрема, сюди ви можете надіслати посилання про конкретний фішинговий сайт, і ми відразу почнемо процедуру його блокування, – додав правоохоронець. – Крім цього, на каналі опубліковано низку корисних матеріалів. Серед них – про сучасні способи вчинення шахрайств. Зокрема, використання штучного інтелекту.
Ознайомитися з проєктом можна тут: https://t.me/+WfphudAOpbhhZGJi
Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba