11 серпня у Парижі завершилися Олімпійські ігри 2024. Україну представляли 140 атлетів, які вибороли 12 медалей: три «золоті», п‘ять «срібних» та чотири «бронзові». Серед призерів Олімпіади й черкасці — стрілець Сергій Куліш та гімнаст Ілля Ковтун.
В історії Черкащини це вперше – 2 олімпійські медалі з одних ігор.
Сергій Куліш — заслужений майстер спорту України зі стрільби кульової, багаторазовий призер та переможець кубків світу та Європи, чемпіонатів світу та Європи, бронзовий призер перших юнацьких олімпійських ігор у Сінгапурі 2010 року, учасник Олімпійських ігор у Лондоні 2012, учасник Олімпійських ігор у Токіо у 2020 році, срібний призер Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро та срібний призер 33-х Олімпійських ігор 2024 року.
На Олімпіаді у Парижі 1 серпня завоював срібну медаль у стрільбі з пневматичної гвинтівки з трьох положень на дистанції 50 метрів. Для спортсмена це вже 4 Олімпійські ігри та друга срібна олімпійська медаль.
Український стрілець розповів про своє враження від Олімпійських ігор у Парижі та перш за все подякував Збройним силам України за те, що у спортсменів є така можливість — виїхати, позмагатись та тренуватись.
«Тренувався більш у штатному режимі. Ліцензію я виборов за два чи за півтора року до Олімпіади. Тоді вже почав про неї думати та може трішки навіть хвилюватись, тому що Олімпійські ігри для кожного спортсмена — це найважливіші змагання», – говорить спортсмен.
Зізнається, що хвилювання були протягом усіх ігор, а найбільше — перед фіналом.
«У нас зазвичай було так: кваліфікаційний старт — і в той же день фінал. І це було супер, тому що хвилювання не проходило і в цьому режимі треба було йти на фінал. Але на цих Іграх фінал зробили на наступний день. Це була найтяжча ніч, мабуть, в моєму житті. Але впорався, – розповідає Куліш. – Так, не вистачило там два очки, в кінці трошки по “дев’яточках” вже почав стріляти. Але сил вже не було, чесно кажучи. Хотілось би, звісно, “золото”. Я думаю, всій країні хотілось би “золото”. Але я задоволений результатом. Зробив все, що міг — купа тренувань, купа сил, поту, крові — для ось цього».
Сергій розповідає, що завжди тренується в Україні, але за 10-12 днів до початку Ігор виїхав до Польщі, щоб була змога потренуватись у спокійній обстановці — без тривог та вимкнень світла.
Поділився, що війну в Україні досі обговорюють, усі все розуміють і підтримують нас та наших спортсменів.
Про емоції від другої олімпійської медалі каже так: «Відчуття ті самі, що й від першої. Коли стоїш на подіумі, ти ще не розумієш, що відбулося. Лише коли приїжджаєш у селище, лягаєш на ліжко — тоді розумієш, що ти зробив. Приходить якесь усвідомлення. Це такі емоції, які не передати словами — ти зробив те, у що й сам майже не вірив».
Зазначимо, що вага медалі — близько 500 грам, 10 з яких взято з Ейфелевої вежі.
Наразі серйозних планів у спортсмена немає — лише виступ на чемпіонаті України, наступного року — всі Кубки світу та тренування за графіком.
Спортсмена з перемогою привітали в Черкаській ОВА та вручили сертифікат на 100 тисяч гривень.
«Нам було дійсно надзвичайно почесно і надзвичайно емоційно вболівати за вас. Насамперед дякуємо вам за ті позитивні емоції, які ви надали кожному черкасцю, кожному українцю, коли виступали. Вболіваючи, хвилюючись за вас, ми дуже раділи вашій перемозі, так як і перемозі Іллі Ковтуна. Коли лунає український гімн, коли підіймається наш синьо-жовтий стяг, ми підкреслюємо всьому світу міць та незламність нашої нації. Українці – це нація переможців. Велика вдячність за відстоювання спортивної честі нашої Черкащини, нашої держави», — наголосив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.