«Некоректно казати, що її немає»: у Черкасах обговорили літературну екосистему міста

«Некоректно казати, що її немає»: у Черкасах обговорили літературну екосистему міста

Вечір-бесіда з Людмилою Фіть відбулася у просторі Черкаського інституту міста 16 серпня.

Тема зустрічі — «Літературна екосистема міста: автори, клуби, книгарні, події, освіта, меценати».

— Черкаський інститут міста спрямований на те, щоб розвивати Черкаси. Людмила Фіть — хороша співрозмовниця у темі екосистем, яка може розповісти про важливі компоненти для того, аби місто з’являлося на літературній мапі України. Зараз дуже важливим є набір критичної маси по кожному з компонентів екосистеми. Один зі способів її набрати — ось так зібратися людей навколо особистості й починати діяти, — розповідає очільник ЧІМ Іван Подолян.

Перед початком спілкування культурна менеджерка розповіла про свій досвід роботи у літературній сфері, про шлях від Черкаського книжкового фестивалю до «Книжкової країни» на ВДНГ. Мета зустрічі, за словами Людмили Фіть — поділитися енергією, надихнути тих, хто готовий в Черкасах творити, писати, робити книжкові події:

— Мені просто хочеться, щоб всього було більше: щоб був книжковий фестиваль, щоб проводилися хороші якісні зустрічі для великої кількості людей, щоб до нас приїздили письменники з усієї України, — зазначає директорка Черкаського книжкового фестивалю, культурна менеджерка,  керівниця фестивалю “Книжкова країна” Людмила Фіть.

Обговорення відбулося у нетрадиційному форматі: 3 хвилини спікерка описувала ідеальну картинку складників літературної екосистеми, 3 — неідеальну, а потім 4 хвилини відповідала на питання аудиторії.

Говорили про вплив соцмереж на просування книг, про сучасний стан книговидавничого бізнесу, про проблеми, з якими стикаються молоді автори та про нестачу фінансування бібліотек. Дізналися ще про роль перекладачів, маркетологів та дизайнерів на якість книжкового продукту.  Ідеальний чи неідеальний опис видавців, авторів, фестивалів, бібліотек та меценатів був навмисно перебільшений, поданий з легкою іронією та сарказмом.

Думки присутніх нечасто різнилися, що ставало поштовхом до літературної дискусії.

Доцентка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Людмила Солодка розповіла, що з радістю відвідала цю зустріч, адже тема літературної екосистеми міста цікава для неї і як для координаторки студентського буккросинг-клубу “Freebook”, і як для викладачки, яка читає дисципліни для майбутніх фахівців у сфері видавничого бізнесу. Людмила Фіть має багатющий практичний досвід у сфері організації книжкових фестивалів всеукраїнського рівня, тому корисно було послухати багато кейсів з книжкових «залаштунків».

За час розмови присутні дізналися тонкощі організації літературних подій, спілкування з письменниками та особливості роботи кожного компоненту літературної екосистеми.

— Я обожнюю літературні заходи. Дуже чекала чогось такого, бо давно виношую ідею створити свій захід, аби поновити культуру читання черкаських книг. Зрозуміла, що зараз можу зробити щось маленьке, а потім — щось велике. До цього треба дійти, — поділилася враженнями учасниця бесіди Камелія Дяченко.

Культурна менеджерка розповіла присутнім також, що цього року люди стали менше купувати книги й видавництва не розуміють, чому тенденція йде на спад. Зазначила ще, що літературному світу, зокрема і на Черкащині, не вистачає авторів:

— Це екосистема. Мають бути автори, мають бути видавці. Видавці мають шукати авторів — це спонукатиме і черкаських розвиватися. Мають бути книгарні, їх має бути більше. І там мають проводитися події, — зазначила директорка Черкаського книжкового фестивалю, культурна менеджерка,  керівниця фестивалю “Книжкова країна” Людмила Фіть.

 

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba      

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x