У межах проєкту «Збережемо життя жінок для їхніх родин» на базі міської лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги у Смілі для сімейних лікарів, гінекологів та шкільних медсестер відбувся тренінг, присвячений профілактиці раку шийки матки та менеджменту вульвовагінальної патології серед жінок.
Лекцію провела лікар гінеколог-онколог, доктор медичних наук, професор кафедри фундаментальної медицини ЧНУ ім. Б. Хмельницького Ольга Палійчук. Вона наголосила на важливості щеплення від вірусу папіломи людини для зниження ризику розвитку раку шийки матки.
– Коли ми говоримо про рак шийки матки, важливо розуміти, що ключову роль у цьому питанні відіграє саме обізнаність у проблемі. Лікарі-гінекологи, онкологи й особливо – онкогінекологи націлені ознайомити все більшу кількість жіночого населення й самих медиків щодо цього захворювання і його профілактики, зокрема вакцинації від вірусу папіломи людини. Сьогодні також варто говорити і про необхідність залучати у цей процес соціальних працівників, оскільки стала доступною державна програма безкоштовної вакцинації від ВПЛ дівчаток і хлопчиків від 9 до 14 років. А саме в цьому віці щеплення є найбільш ефективним, бо потребує 2-дозного, а не 3-дозного курсу введення. Об’єктивні дані дозволяють робити дві бустерні дози, що дають досатню імунізацію і захист від інфікування вірусом папіломи людини, – зауважила Ольга Палійчук.
За словами Ольги Палійчук, зараз в особливому фокусі уваги – онкологічна патологія.
– Сьогодні маємо доволі невтішні показники за чотирма онкологічним захворюваннями: це рак шийки матки у жінок, рак простати у чоловіків, рак молочних залоз – переважно в жінок, але трапляється й у чоловіків (особливо якщо вони мають сімейний раковий синдром), і колоректальний рак – поширений і в чоловіків, і в жінок. Важливу роль у вирішенні цієї проблеми відіграло ухвалення рішення РНБО 22 грудня 2023 року щодо профілактики, ранньої діагностики та лікування злоякісних новоутворень. Це рішення стосувалося конкретних кроків для покращення системи надання медичної допомоги, профілактики і діагностики онкологічних захворювань населення України, що передбачало, зокрема, розроблення та затвердження Національної стратегії контролю злоякісних новоутворень, – зазначила пані Ольга.
На тренінг завітала й заступниця міського голови Сміли з гуманітарних питань Тетяна Карло. Вона наголосила на важливості таких тренінгів для покращення інформативної бази медичного персоналу, особливо шкільних медсестер.
– Сьогодні у двох медичних закладах проходять зустрічі за круглим столом: сімейні лікарі, гінекологи, медсестри навчальних закладів, а також педагогічні працівники мають можливість послухати цікаву доступну інформацію й поставити один одному питання. Це – важливий крок до запобігання захворювання, адже сьогоднішні слухачі поінформують дівчаток – майбутніх жінок і матерів – і в такий спосіб дадуть поштовх до профілактики та уникнення довготривалого лікування, – розповіла Тетяна Карло.
Лекція та тренінг є частиною ширшої ініціативи, спрямованої на збереження здоров’я жінок та їхніх родин. Завдяки таким заходам медичні працівники зможуть надавати більш якісну допомогу та консультації своїм пацієнткам.
Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba