Розповідаємо про пам’ятні історичні події та свята, які відзначають сьогодні.
Цей день на Черкащині:
115 років від дня народження актора Лаврентія Масохи, уродженця с. Первомайське Мошнівської сільської громади Черкаського району;
125 років від дня народження організатора партизанського руху на Черкащині Петра Василини, уродженця с. Леськи Леськівської сільської громади Черкаського району. Працював у смт Чорнобай та м. Кам’янка Черкаського району.
Події дня в Україні:
День Державного Прапора України — ми отримали в 2004 році, і своєю датою — 23 серпня — воно нагадує про той день, коли український прапор вперше було внесено до залу засідань українського парламенту.
16 липня 1990 року Україна отримала ухвалену парламентом Декларацію про державний суверенітет, а 24 липня національний стяг встановили біля Київської міської ради, знов-таки поряд з червоним, радянським. Спостерігати за підняттям українського прапора тоді зібралося 30 тисяч люду. В серпні 1991-го, після спроби державного перевороту в Москві, український парламент зібрався на надзвичайну сесію. Члени партії «Народний Рух» принесли в зал засідань синьо-жовте знамено, а 4 вересня його було встановлено над куполом Верховної Ради. На початку 1992 року, з метою офіційного затвердження кольорів нашого прапора, парламентарями було прийнято постанову «Про державний прапор України».
1918 рік — Рада міністрів Української Держави затверджує постанову про створення в Києві Державного драматичного театру;
1943 рік — визволення Харкова від німецьких окупантів;
1975 рік — відкриття Харківського метрополітену;
1998 рік — встановлене звання Герой України.
2004 рік — указом президента Леоніда Кучми “на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України” встановлено офіційне свято – День Державного Прапора України, яке святкується щороку 23 серпня;
2005 рік — відкрита станція Київського метрополітену “Бориспільська”;
2007 рік — відкрито електродепо “Харківське” Київського метрополітену;
2009 рік — у Макіївкці Донецької області на шахті ім. Кірова в результаті вибуху метано-повітряної суміші загинули восьмеро гірників;
Цього дня народилися:
1935 рік — український перекладач Анатоль Перепадя;
1950 рік — український письменник, редактор, видавець Григорій Гусейнов;
1974 рік — український письменник, поет, перекладач, громадський активіст Сергій Жадан.
Цей день у світі:
Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації. Генеральна директорка ЮНЕСКО Одре Азуле закликала міністрів культури держав-членів організації привертати до події увагу громадян своїх країн, організовувати відповідні заходи, залучати молодь, діячів науки, культури, мистецтва. Мета пам’ятного дня – припинити торгівлю людьми, достукатися до свідомості громадськості, вшанувати пам’ять тих, хто потерпав від рабства та боровся за свободу.
Дата нагадує світовій громадськості про подію, що сталася у 1939 році, – підписання пакту Молотова-Ріббентропа. Історики розглядають цей документ як злочинну угоду між Сталіним та Гітлером, що запустила механізм Другої світової війни.
23 серпня 1939 року Радянський Союз та Німеччина стали змовниками й підписали Договір про ненапад. Тоталітарні режими підштовхнули світ до кривавого воєнного конфлікту. Згідно з пактом, обидві держави давали обіцянку не втручатися у разі воєнного конфлікту з третьою стороною. Крім того, договір містив таємні положення стосовно розподілу території Східної Європи на сферу німецьких та радянських інтересів.
Всесвітній день нарциса — відзначається в четверту п’ятницю серпня. Ця подія присвячена не квітам, а боротьбі з раком. Нарциси вже багато років є символом цієї хвороби.
Мовою квітів він символізує надію, відображаючи зусилля, які люди прикладають для пошуку ліків.
Нарциси – квіти, що розквітають навесні, ще у 1950 році стали використовуватись раковими спільнотами як символ надії. Зображення цієї квітки назавжди пов’язалося із зусиллями добровольців та дослідників, які доносять до людства інформацію про онкологічні хвороби. У Всесвітній день нарциса проводяться збори коштів для світових онкологічних організацій, спрямовані на дослідження та допомогу онкохворим.
Сьогодні нарцис є логотипом волонтерських груп та онкологічних спільнот по усьому світі.
Міжнародний день сліпих собак – це щорічна подія, що відзначається 23 серпня з метою вшанування та підвищення обізнаності про сліпих собак та їхні неймовірні здібності. Цей день покликаний об’єднати власників сліпих і слабозорих собак, віддати належне їхнім пухнастим компаньйонам з вадами зору, а також розповісти людям про догляд за ними та їхній потенціал.
1866 рік — за Празькою угодою Венецію передають Королівству Італія;
1914 рік — Японія оголосила війну Німеччині, атакувавши німецький порт Циндао в Китаї. Війна, що вибухнула в Європі, набула масштабу світової;
1948 рік — в Амстердамі заснована Всесвітня рада церков – міжнародне співтовариство християнських церков;
1962 рік — відбувся перший прямий телеміст Європа-США;
1990 рік — Верховна Рада Вірменської РСР ухвалила Декларацію про незалежність Вірменії. У вересні народ республіки підтвердить цей вибір на референдумі;
1990 рік — ФРН та НДР призначили дату об’єднання Німеччини на 3 жовтня.
Релігійні свята:
За новим стилем — мученика Луппа Солунського (Фессалонікійського);
За старим стилем — священномучеників Лаврентія, архідиякона, Сикста II, папи Римського, Фелікіссіма й Агапіта, дияконів, мученика Романа, Римських.
Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba