Цей день в історії: 24 серпня 2024 року

Цей день в історії: 24 серпня 2024 року

Розповідаємо про пам’ятні історичні події та свята, які відзначають сьогодні.

 

Цей день на Черкащині:

 

115 років від дня народження  актриси, заслуженої артистки України Сусанни Коваль, уродженки с. Козацьке Звенигородської міської громади Звенигородського району.

 

Події дня в Україні:

 

День Незалежності України. Незалежне життя України налічує лише трохи більше 30 років — незначний в історичному вимірі час. Але для наших співгромадян це ціла епоха, яку розпочав день 24 серпня 1991 року — тоді в залі українського парламенту було ухвалено Акт проголошення  незалежності України. З того часу 24 серпня ми кожен рік святкуємо  День Незалежності України як визначну подію, що змінила нашу національну свідомість та реалії життя.

24 серпня 1991 року на терміновому зібранні українського парламенту виступили Леонід Кравчук, Олександр Мороз та Ігор Юхновський. Було прийнято рішення якнайшвидше утворити Раду оборони та Нацгвардію, визначити статус армії на українській території, деполітизувати правоохоронні органи. Також було необхідно прийняти документ, який би зафіксував незалежний статус України. Увечері того ж дня Акт проголошення  незалежності України було ухвалено і з того моменту українська історія відкрила свою нову сторінку.

Проте Леонід Кравчук вважав, що без народного волевиявлення суверенітет нашої країни залишається дуже вразливим, тому став  ініціатором Всеукраїнського референдуму. Це голосування відбулося 1 грудня 1991 року, в результаті понад 90% наших співвітчизників висловили згоду з Актом проголошення незалежності України. Після цього наша держава почала отримувати визнання інших країн на офіційному рівні. Відзначати 24 серпня як загальнодержавний День Незалежності ми почали відтоді, як депутати парламенту в лютому 1992 року встановили святкову дату, ухваливши постанову «Про День Незалежності України».

Україна святкує День Незалежності

1991 рік — позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності і дві постанови – про проголошення незалежності України (із призначенням на 1 грудня республіканського референдуму з підтвердження Акта незалежності) та про військові формування в Україні (щодо утворення Міноборони та підпорядкування всіх військових формувань, дислокованих на території республіки, Верховній Раді України).

1992 рік — у центрі Львова відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку;

1993 рік — у Балаклаві під Севастополем на 19 кораблях прикордонних військ України вперше піднято державні прапори і військово-морські стяги України;

1994 рік — перший військовий парад на Хрещатику на честь Дня Незалежності України; Парад приймали начальник Київського округу Іван Біжан та міністр оборони Віталій Радецький

1995 рік — президент Леонід Кучма видав указ про заснування відзнаки Президента України – Ордена князя Ярослава Мудрого;

2001 — рік на майдані Незалежності до 10-ї річниці Незалежності відбувся найбільший за всю історію України парад за участі колони військової техніки, кількох десятків літаків і гелікоптерів;

2006 рік — представники п’яти православних церков України читають першу спільну молитву в Софійському соборі.

 

Цього дня народилися:

 

1928 рік — український політик та громадський діяч, активний член і голова УГГ (УГС), перший голова Української республіканської партії, автор Акта про незалежність України 24 серпня 1991 р. Левко Лук’яненко.

1971 рік — український фахівець зі зв’язків з громадськістю, медіаексперт, журналіст, редактор, телеведучий, викладач Віктор Коваленко;

1974 рік — солдат ЗСУ, учасник російсько-української війни, загинув у бою під Георгіївкою, Герой України Сергій Білоус.

 

Цей день у світі:

 

В останні повні вихідні серпня в усьому світі відзначається Міжнародна ніч кажанів (International Bat Night). Це глобальна подія, яка спрямована на підвищення обізнаності про важливість кажанів, їхню екологічну роль та зусилля, необхідні для захисту цих дивовижних створінь. Організована різними природоохоронними установами та неурядовими організаціями, Міжнародна ніч кажанів включає в себе широкий спектр заходів, спрямованих на освіту та залучення громадськості.

Міжнародний день дивної музики — це незвичайна подія, яка запрошує меломанів вийти із зони комфорту та дослідити химерні, незвичні та незнайомі звуки та  інструменти. День створений нью-йоркським музикантом і композитором Патріком Грантом, цей день заохочує всіх слухати і створювати музику, яка кидає виклик їхнім слуховим нормам.

Міжнародний день проти нетерпимості, дискримінації та насильства, заснованого на музичній перевазі, способі життя і дрес-кодіЦей пам’ятний день започаткувала Сильвія Ланкастер після того, як 24 серпня 2007 року у Россендейлі в Англії була на смерть побита її дочка Софі разом із хлопцем лише за те, що вона належала до субкультури «готів» та виглядала не як усі.

1853 рік — випускають перші картопляні чипси;

1941 рік — створюють головний підрозділ Сил спеціальних операцій Британської армії SAS (Спеціальна повітряна служба);

1942 рік — відбувається Битва біля східних Соломонових островів між авіаносцями США та Японської імперії під час Другої світової війни;

1949 рік — набирає чинності договір про створення НАТО;

1968 рік — Франція проводить перші випробування ядерної зброї;

1995 рік — випускають Windows 95;

2006 рік — Плутон припиняє вважатися планетою Сонячної системи і переходить до розряду карликових планет;

 

Релігійні свята:

 

За новим стилем священномученика Євтихія, єпископа, учня апостола Іоанна Богослова;

За старим стилем — мученика архідиякона Євпла, преподобномучеників Феодора і Василя Печерських, преподобного Феодора Печерського.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x