Цей день в історії: 27 серпня 2024 року

Цей день в історії: 27 серпня 2024 року

Розповідаємо про пам’ятні історичні події та свята, які відзначають сьогодні.

Цей день на Черкащині:

 

190 років від дня народження колишнього черкаського підприємця та мецената Івана Ярового, засновника Саду Ярової (Дитячого парку) в м. Черкаси.

85 років від дня народження художниці Ольги Шалабаєвої, колишньої жительки м. Черкаси.

 

Події дня в Україні:

 

День сала, яке вважається національним продуктом та є практично в кожній українській оселі. Любов українців до сала виправдана не тільки його смаком, а ще й корисними властивостями, які підтвердили експерти. У складі цього продукту є вітаміни А, Е, D, F, мікроелемент селен. Одна з найбільш цінних складових – арахідонова кислота, яка стимулює роботу головного мозку та серцевого м’яза, покращує роботу нирок, виводить з крові зайві холестеринові згустки. Дієтологи вважають, що любов до сала пояснює довголіття української нації. Відомо, що наші предки вживали сало майже кожен день, за виключенням посту.

1672 рік — об’єднана українсько-османсько-татарська армія, яку очолювали гетьман Петро Дорошенко, османський сулан Мегмед IV і кримський хан Селім-Гірей, здобуває фортецю Кам’янець (Кам’янець-Подільський) і вирушає на Галичину;

1919 рік — під час наступу на Київ Армія УНР звільняє Житомир, Білу Церкву та Васильків;

1934 рік — ухвалюють постанову про заборону знищення лісу в 50-кілометровій зоні навколо Києва;

1938 рік — в Римі відбувається Другий Великий Збір Українських Націоналістів, який офіційно затверджує Андрія Мельника на посаді голови Проводу Українських Націоналістів (лідера ОУН);

1977 рік — на Чорнобильській АЕС запускають в дію 1-й енергоблок;

 

Цього дня народилися:

 

1856 рік — письменник, один з найвизначніших духовних провідників України, вчений, громадсько-політичний діяч, публіцист Іван Франко;

1902 рік — український письменник Юрій Яновський;

1941 рік — український актор театру і кіно Богдан Ступка;

1983 рік — українська співачка й акторка кримськотатарського та вірменського походження, народна артистка України, переможниця Євробачення-2016 Джамала.


Цей день у світі:
 

 

Міжнародний день боксу. З сивої давнини чоловіки змагалися в кулачних боях, про що свідчать шумерські малюнки на камені (III тисячоліття до нашої ери). На Давньоєгипетських рельєфах також можна побачити бійців і глядачів. При цьому тоді билися без рукавиць, але зап’ястя перев’язували бинтами. Бокс вперше з’явився на Олімпійських іграх 688 року до нашої ери. Поєдинки в той час проходили на свіжому повітрі, суперника було заборонено утримувати руками, раундів не було — бій закінчувався повною поразкою одного з учасників. Відродження боксу, як виду спорту, розпочалося в Англії XVII століття, адже аристократи дуже цікавилися античними традиціями, зокрема і боями. Першим чемпіоном Англії став Джеймс Фігг 1719 року. Він залишався непереможним 15 років.

Всесвітній день прощення.  Прощення майже у всіх світових релігіях є одним з основних постулатів. Деякі з вірувань акцентують увагу на прощенні Богом гріхів людства, а інші закликають прощати один одного. Згідно з християнським вченням, вірянин має духовний обов’язок прощати інших. А першоджерелом прощення є Бог. Завдяки стражданням Ісуса Христа кожен грішник, який розкаявся, може отримати прощення. В церковній традиції прощення прийнято отримувати від священника через спеціальні ритуали.

Міжнародний день лотереї. Слово “лотерея” походить від фінської мови і означає “жереб”. Існує лотерея з давніх часів, а особливо широке розповсюдження отримала в Європі в кінці XV століття. Першу відому людству лотерею провели в лютому 1466 року. Тоді вдова бельгійського художника Яна Ван Ейка на честь 25 річниці смерті свого чоловіка влаштувала благодійний захід, на якому кожен учасник купував квиток і міг за номером квитка виграти приз. Всі зібрані кошти пішли на допомогу бідняків з міста Брюгге.

1859 рік — свердловина, пробурена Едвіном Дрейком у штаті Пенсільванія, дає першу нафту;

1913 рік — о 18 годині 10 хвилин Нестеров на літаку “Ньєпор”-IV піднімається над київським Сирецьким військовим літовищем і на висоті 600 метрів уперше в світі здійснює знамениту “мертву петлю”, що згодом починає називатися “петлею Нестерова”;

1939 рік — відбувається перший у світі політ реактивного літака (He-178 німецького авіаконструктора Ернста Гайнкеля);

1955 рік — виходить перше видання Книги рекордів Гіннеса;

1991 рік — проголошення незалежності Молдови.

 

Релігійні свята:  

 

За новим стилем — преподобного Пимена Великого, преподобних Кукші, ієромонаха, і Пимена Постника, Печерських;

За старим стилем — пророка Михея (з 12-ти пророків), перенесення мощей преподобного Феодосія, ігумена Києво-Печерського, закінчення Успенського посту.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x