«Ми сьогодні маємо почати боятися»: у Черкасах обговорили, чи виживуть українці як нація та що потрібно для цього зробити

«Ми сьогодні маємо почати боятися»: у Черкасах обговорили, чи виживуть українці як нація та що потрібно для цього зробити

Творча зустріч із Ольгою Богомолець — лікаркою, докторкою медичних та філософських наук, меценатом та засновницею музею «Радомисль» відбулася у Черкасах, в арт-просторі «Morris Spase» 23 серпня.

Тема зустрічі — «Чи виживуть українці як нація: як чи де?». Захід мав благодійну мету — збір для 110 ОМБр на виготовлення фазового пеленгатора.

Символічно в День Державного прапора зустріч розпочали з вірша Дмитра Павличка «Наш прапор».

Відповідь на головне питання зустрічі Ольга Богомолець дала відразу: «Чи виживуть українці як нація залежить тільки від нас. І вона виживе тільки в тому випадку, якщо ми усвідомимо ризики. Коли у нас є що втрачати, тоді ми починаємо боятися, коли ми боїмось — ми робимо щось інше. Ми сьогодні маємо почати боятися втратити нашу націю. Не для того, щоб сидіти в куточку і лити сльози, а для того, щоб включити механізм самозбереження».  Додала, що наше завдання — не тільки воювати за території, а чітко зрозуміти, що ми можемо зробити для того, щоб зберегти націю, мотивувати її до самозбереження, як правильно працювати з усіма, хто виїхав з України.

 

Ольга Богомолець поділилася, що сьогодні в Україні смертність від онкології менша, ніж у розвинутих європейських країнах. Але це не пов’язано з високим рівнем медичних послуг, а з тим, що люди помирають раніше, ніж хворіють на рак. Зазначила, що в Україні тривалість життя одна з найменших у Європі.

Особливу увагу під час обговорення приділили цінностям — дискутували, чи потрібні вони та де їх шукати.

За словами лікарки — це те, на чому тримається особистість і будь-що, що ми чуємо, маємо пропустити через власну систему цінностей.

Не оминуло обговорення і тему еміграції в Україні. Дискутували, що потрібно зробити для того, аби українські біженці повернулися назад. Ольга Богомолець наголосила, що не потрібно ганьбити тих, хто виїхав, а треба давати їм відчуття того, що вони все ще українці.

 

 

Розповіла присутнім Ольга Богомолець і про свою родинну та історичну пам’ять. Зокрема згадала про свого відомого діда — Олександра Богомольця. Розповіла присутнім про те, як він перший у світі винайшов спосіб консервування крові, що в часи війни стало способом порятунку не одного десятка життів.

Велику увагу під час розмови приділяли історичному надбанню українців. Зокрема, говорили про принципи та пам’ять роду, сакральні місця та предмети. Багато Ольга Богомолець розповіла про походження тих чи інших вірувань, чи висловів.

Окрему увагу приділили розповіді про історико-культурний комплекс «Замок-музей Радомисль» — приватний музейний комплекс, який створила Ольга Богомолець.

Там знаходиться єдиний в Європі Музей української домашньої ікони, в основі якого — особиста колекція ікон, котру зібрала Ольга Богомолець.

«Дуже хотіла зробити для України музей», — поділилася вона. Як зазначила засновниця музею, це простір української ідентичності, створений несвідомо.

Ольга Богомолець також привезла на зустріч книжку-альбом «Янголи цього саду. Замок Радомисль», вступ до якої написала Ліна Костенко.

 

«Нас об’єднує любов до нашої країни, щире серце, велична душа, жага до життя і до дії. І головне — це наша гідність. Коли ми обираємо ці зустрічі — це гідно нашої нації — робити вибір для себе. Я вдячна, тому що бачу, що нашому регіону та місту потрібні такі зустрічі», — поділилася засновниця арт-простору Марина Дяченко.

 

 

Наприкінці заходу Ольга Богомолець презентувала прапор, на якому запропонувала розписатися всім присутнім, таким чином започаткувавши у закладі нову традицію.

Також юна черкаська художниця подарувала їй портрет.

 

 

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x