Розповідаємо про пам’ятні історичні події та свята, які відзначають сьогодні.
Події дня в Україні:
День авіації. Припадає щорічно на останню суботу серпня. Це професійне свято військових і цивільних авіаторів, а також працівників авіаційної промисловості та транспорту. Свято було встановлено указом президента України 16 серпня 1993 року. Авіаційна історія України багата на героїчні здобутки та самовіддану працю вчених, конструкторів, льотчиків і дослідників. Наприклад, Україна є батьківщиною таких видатних авіаконструкторів, як Ігор Сікорський та Дмитро Григорович.
День далекобійника. Щороку припадає на останню суботу серпня. Це неофіційне професійне свято, яке святкують водії великовантажних автомобілів, що перевозять вантажі на великі відстані. Традиція святкування Дня далекобійника походить з США, Канади та Австралії, і з часом поширилася по всьому світу. У цей день далекобійники зазвичай святкують у колі рідних, близьких або колег. Роботодавці часто організовують корпоративні заходи з нагородженням кращих працівників.
1898 рік — офіційно відкривають Київський політехнічний інститут;
1919 рік — у ніч проти 31 серпня Київ визволяють від більшовиків об’єднані сили УГА та Дієвої армії УНР;
1995 рік — на навколоземну орбіту запускають перший український науково-дослідний супутник Січ-1;
2002 рік — відбувається політ першого автожиру незалежної України КП-01;
2015 рік — після голосування за зміни до Конституції, внесені Президентом України, під Верховною Радою починаються сутички між протестувальниками й правоохоронцями, понад 140 осіб зазнають поранень.
Цього дня народилися:
1881 рік — український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, командир Окремої кінної дивізії УНР, організатор УВВ Іван Омелянович-Павленко;
1974 рік — український тенісист, перша ракетка країни Андрій Медведєв;
1975 рік — офіцер Служби безпеки України, учасник російсько-української війни, Герой України Руслан Лужевський.
Цей день у світі:
Міжнародний день поінформованості про передозування. Це найбільша у світі щорічна кампанія, спрямована на припинення передозування, вшанування пам’яті тих, хто загинув від передозування, та підтримку їхніх родин і друзів. Цього року тема дня — “Разом ми можемо” (Together we can), що підкреслює силу спільноти, коли ми всі об’єднуємося. Цього дня проводяться різноманітні заходи, такі як освітні семінари, акції пам’яті та кампанії з підвищення обізнаності про передозування та його профілактику.
Міжнародний день осіб африканського походження. Це свято було засноване Організацією Об’єднаних Націй 2021 року з метою вшанування внеску африканської діаспори у світову культуру та історію, а також для боротьби з расовою дискримінацією. Цей день підкреслює важливість рівності та справедливості для всіх людей, незалежно від їхнього походження. ООН закликає до ліквідації всіх форм дискримінації та насильства проти осіб африканського походження.
Всесвітній день дистанційного навчання. Це свято присвячене визнанню та підтримці навчання, яке відбувається поза межами фізичної аудиторії, завдяки сучасним технологіям. Дистанційне навчання має багату історію, починаючи від 1728 року, коли Калеб Філліпс надсилав свої лекції зі стенографії поштою. З розвитком Інтернету дистанційне навчання стало доступнішим і ефективнішим. Пандемія COVID-19 значно прискорила цей процес, зробивши онлайн-освіту необхідністю для багатьох шкіл та університетів. Цей день підкреслює гнучкість, доступність та екологічність дистанційного навчання. Наприклад, воно дозволяє студентам створювати власні навчальні графіки та зменшує використання паперу та викиди вуглецю.
1907 рік — створюють Антанту;
1939 рік — німці інсценували напад поляків на свою радіостанцію в містечку Гляйвіц (Глівіце), що стало приводом для агресії проти Польщі й початку Другої світової війни;
1955 рік — Вільям Кобб у Чикаго продемонстрував перший у світі автомобіль із сонячними батареями;
1957 рік — на півострові Малакка проголошена не залежна від Британії Малайська Федерація;
1968 рік — унаслідок землетрусу в Східному Ірані загинуло 12 тисяч осіб;
1975 рік — Міжнародний валютний фонд ухвалив рішення повністю відмовитися від розрахунків золотом при міжнародних валютних розрахунках;
1994 рік — у Берліні пройшла урочиста церемонія виведення російських військ із Німеччини;
1997 рік — Діана, принцеса Уельська, та її коханець Доді Аль-Файєд загинули разом із водієм Анрі Полем в автокатастрофі в Парижі (в тунелі під площею Альма на набережній Сени). Причиною ДТП стало перевищення швидкості під час утечі від папараці.
Релігійні свята:
За новим стилем — Положення чесного Поясу Пресвятої Богородиці;
За старим стилем — мучеників Флора і Лавра, ікон Божої Матері “Всецариця” і “Додавання розуму”.
Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba