Письменник із Черкащини – лавреат Літературної премії Ірпеня

Письменник із Черкащини – лавреат Літературної премії Ірпеня

Нещодавно в Ірпені відбулася урочиста церемонія нагородження лавреатів Літературної премії Ірпеня за 2022−2023 роки. Цього разу на здобуття премії свої твори надіслали 379 авторів. Після ретельного відбору журі визначило переможців у п’яти номінаціях: «Проза», «Поезія», «Література для дітей», «За вже видані книги українських авторів» та «За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією». Загальний преміальний фонд цьогорічної Літературної премії становив 500 000 гривень. Про це йдеться на сайті співзасновника премії товариства «Відважних».

Цьогоріч лавреатами стали пʼятеро авторів:

Віталій Квітка, письменник – у номінації «Проза» за новелу «Блакитне свічадо»;

Наталія Дьомова, письменниця, перекладачка художньої прози та поезії, авторка наукових статей у галузі перекладознавства та курсів і майстер-класів із англо-українського та україно-англійського поетичного перекладу – в номінації «Поезія» запоетичну збірку «Дим/Дім»;

Максим Рильський, письменник – у номінації «За вже видані книги українських авторів» за книгу «Співучий Києве, дитя живих століть»;

Сергій Зінченко, письменник та вчитель із Черкащини – у номінації «Література для дітей» за повість для підлітків «Сімак»;

Володимир Скоростецький, військовослужбовець, військовий журналіст – у номінації «За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією» за новелу «Я – пілот МІ-8!».

Спеціальну відзнаку в номінації «За кращу першу книгу юного автора» отримав Михайло Гусєв за повість-антиутопію «Деравія: квантовий стрибок».

«Ми розуміємо, що найважливішу роль зараз відіграє фронт, але не менш важливо робити все можливе, щоб українська мова, література, культура та традиції розвивалися і набували нового значення для кожного українця», − розповідає СЕО Товариства «ВІДВАЖНИХ» Володимир Карплюк.

«Зараз особливо болісний час для української літератури. Тема війни і самоідентифікації пронизує майже всі твори, і писати абстрактно, як це дозволяють собі європейські та американські літератори, стає складно. Українська література зараз є віддзеркаленням нашої боротьби», – підкреслив голова журі Олесь Доній.

«Чому ця премія і взагалі сучасна українська література важливі? Тому що ми маємо залишити щось у спадок світу і своїм дітям. Саме література є тим великим історично-культурним спадком, який ідентифікує нас як націю», – зазначив командир Першого стрілецького батальйону Третьої штурмової бригади, оборонець Ірпеня та член журі Літературної премії Володимир Коротя.

А лавреат у номінації «За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією» Володимир Скоростецький закликав інших військовослужбовців теж писати, згадавши слова полеглого побратима: «Пишіть те, що ви бачите. Пишіть, інакше напишуть за вас».

У зв’язку з повітряною тривогою цьогорічна урочиста церемонія нагородження лавреатів Літературної премії Ірпеня 2022−2023 року відбулася в бомбосховищі Ірпінського ліцею інноваційних технологій Із дотриманням заходів безпеки, повідомляють організатори премії.

Довідково:

Літературна премія Ірпеня – щорічна всеукраїнська премія у галузі літератури, заснована 2020 року Товариством «Відважних» та Інвестиційною радою Ірпеня. За час свого існування вона вже стала вагомим інструментом для підтримки українських письменників, сприяючи розвитку літератури і культурного життя в Україні.

 

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x