У Галереї народного мистецтва відкрилась атмосферна виставка за участі майстрів народної творчості, які є членами Національної спілки народних майстрів України. Власне сама презентація вилилась у теплу творчу зустріч із авторами, які склали «букет» із яскравих робіт, що несуть у собі енергію літа. Виставку було організовано в межах проєкту підтримки національних осередків творчих спілок Черкаської області «Житнє перевесло». Подивитись роботи можна буде упродовж двох тижнів.
Голова Черкаського осередку Національної спілки народних майстрів Ольга Мартинова розповіла, чому акцентувались саме на спасівських святах, назвавши спільну спілчанську виставку «Спасівські букети».
За словами Ольги Михайлівни, в осередку давно плекаються наміри щодо великих майстер-класів до новорічних та різдвяних свят. Зокрема, із відродження традиції створення Дідухів. Так ось відправною точкою щодо цього має стати саме виставка, присвячена традиціям спасівських свят.
– Перший етап того проєкту, який потім буде втілюватись у виготовленні павуків, різдвяної зірки та інших атрибутів новорічних свят, якраз реалізовано в нашій спілчанській виставці «Спасівські букети», – зазначила Ольга Михайлівна. – Виставка різножанрова і яскрава, несе настрій літа, що так швидко спливло. Тож відвідувачам виставки у нас буде тепло й затишно. Добре, що майстрів у нас багато й кожен має своє бачення теми та вкладає у роботи свою душу. І це чудово, бо маємо, що показати людям.
Це дійсно так. Анна Криворотова-Веретільник, наприклад, відновила черкаський розпис. Оксана Огій не зраджує своїй прихильності до пейзажної вишивки, яку перейняла у своєї натхненниці Ольги Сокуренко. Тож, на виставці можна побачити вишивані картини обох майстринь. Наталія Крамна-Таран представила свої життєдайні картини у техніці клаптикового мистецтва. Кристина Шинкарчук добре впізнається у своїх метафоричних розписах. Альона Корнієнко показала свої нові ляльки. А Ольга Бердник-Отнякіна захопила дивовижними звірами.
Зустріч перейшла до формату творчих посиденьок, де кожен із майстрів та їхніх шанувальників ділився спогадами щодо традицій створення спасівських букетів. Пригадали, як то було ще в дитинстві. Те наше, українське, що передали у спадок бабусі-дідусі, звернулись і до наукових досліджень.
Тетяна Євген’єва