Що таке пневмонія і хто в групі ризику?

Дата: 14-11-2017, 09:30

Що таке пневмонія і хто в групі ризику?
Пневмонія, або запалення легенів — це гостре захворювання інфекційної природи, що вражає легені (легеневу тканину), супроводжується накопиченням ексудату (запальної рідини) в альвеолах, в яких відбувається газообмін. Зазвичай цей процес спричинений вірусами та бактеріями.
Легені складаються з легеневої тканини (альвеол) і бронхів (система трубочок, через які повітря потрапляє з гортані до легень). Пневмонія – це запалення альвеол. При пневмонії газообміну в запалених ділянках не відбувається, тому що легеневі кульки наповнені запальною рідиною. Чим більша запальна ділянка в легенях, тим загрозливіша ситуація для організму.
Симптоми: підвищення температури тіла (37,2–37,4), кашель із виділенням слизисто-гнійного (зеленкуватого) або навіть гнійного мокротиння, інколи може бути «сухе» покашлювання, відчуття браку повітря, зниження апетиту, сонливість, пітливість, задишка при фізичному навантаженні, іноді біль за грудиною.

Часто пневмонія є ускладненням респіраторної інфекції і через це її симптоми ігнорують, особливо коли лікуються самостійно, без консультації з фахівцем. Симптоми різних захворювань органів дихання є дуже подібними, а несвоєчасне звернення до спеціалістів нерідко стає фатальним для пацієнта
Захворіти на пневмонію можуть особи різного віку, соціального статусу та професії. Але все ж чинники ризику є: це вік (запаленням легень частіше хворіють маленькі діти і літні люди), цукровий діабет та інші хронічні захворювання. Також у групі ризику ті, хто працює у «людних» місцях та контактує з великою кількістю людей. Чим більший вік, тим більша вірогідність захворіти на пневмонію і гірший прогноз одужання. Тому в усьому світі літнім людям і тим, хто входить у групу ризику, рекомендують щепитися як від грипу, так і від пневмококової і гемофільної інфекцій.

Пневмонія – це те захворювання, яке може призвести до смерті пацієнта, отже, ні за яких обставин не можна лікувати самостійно або за порадами сусідки чи газети. Найпоширенішою помилкою є «лікування в аптеці». На жаль, у нашій державі серйозні лікарські засоби (антибіотики, гормони, вакцини і т.д) можна придбати без рецепта, що дуже часто спокушає пацієнта полікуватися за порадою фармацевта або провізора. Нерідко пацієнт, потрапляючи до лікаря, вже приймав самостійно антибіотики, що значно ускладнює діагностику та подальше лікування.
Осінньо-зимовий період збільшує в рази ймовірність захворіти на пневмонію. Тому, відчувши перелічені симптоми, не займайтеся самолікуванням та не зволікайте: своєчасне звернення до лікаря є запорукою здоров`я.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода