У Черкасах презентували Центр креативних індустрій

У Черкасах презентували Центр креативних індустрій

Центр креативних індустрій презентували в навчальному корпусі ЧНУ 30 вересня.

Про це повідомляє кореспондентка «Нової Доби» з місця події.

Центр креативних індустрій створений відповідно до Концепції інноваційної трансформації університету на період до 2030 року та реалізується у межах грантової програми Українського культурного фонду.

«Ми створюємо місце, де людина зможе реалізувати свої ідеї та напрацювання», — зазначив ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко.

Мета Центру — впровадження неформальної освіти в галузі культурних і креативних індустрій за  сприяння розвитку креативного потенціалу, підтримки інноваційних проєктів, залучення молоді до творчих ініціатив та забезпечення співпраці між представниками різних галузей для популяризації культурних цінностей і підвищення конкурентоспроможності, що є невід’ємною частиною післявоєнного відновлення країни.

Термін «креативні індустрії» охоплює дуже широкий спектр економіки, який об’єднує галузі, які базуються на творчих, інноваційних, культурних продуктах. Зазвичай ці галузі створюють, виробляють або поширюють продукти та послуги, що мають дуже високий ступінь оригінальності й виражають індивідуальний та художній підхід.

Про цілі Центру розповіла Директорка центру креатив індустрій Вероніка Ганєчко. Серед них:

  • створення умов для розвитку креативного потенціалу молоді;
  • стимулювання співпраці між науковцями, митцями та підприємцями для створення нових культурних продуктів та бізнес-моделей;
  • підтримка культурних та мистецьких проєктів;
  • створення платформи для розвитку креативних бізнесів, сприяння залученню інвестицій;
  • підвищення конкурентоспроможності регіону на культурному та економічному рівнях;
  • використання інноваційних методів для дослідження, збагачення та популяризації культурної спадщини регіону.

«Центр покликаний створювати мережі — співпрацювати з іншими цікавими інституціями, організаціями. Актуальним залишається питання культурної спадщини. Власне для того, щоб надати доступ до цього потенціалу культурної спадщини Черкаського району, ми налаштовані на те, щоб розробляти такі партнерства, розвивати й співпрацювати з іншими», — зазначила директорка Центру креативних індустрій Вероніка Ганєчко.

Центр вже має перші результати. Зокрема, це реалізація гранту від українського культурного фонду. У межах отриманого гранту було придбано матеріальне забезпечення для облаштування Центру креативних індустрій, а також створено сайт центру.Для молоді проведено освітні заходи з креативних та культурних напрямів — тренінг з грантрайтингу та майстер-клас з основ мобільної фотографії.

Серед перспектив Центру, за Словами Вероніки Ганєчко, декілька напрямів. Зокрема, це:

— відкриття постійного простору центру з конкретним приміщенням;

— розроблення графіку проведення заходів, подій центру;

— участь в грантових програмах;

— орієнтація на налагодження партнерств, міжнародну співпрацю;

— у межах діяльності центру креативних індустрій планують надавати консультації, менторську підтримку, медичну допомогу, доступ до ресурсів;

— можливе функціонування центру як простору в форматі коворкінгу чи форматі третього місця.

Вероніка Ганєчко також розповіла, що Центр креативних індустрій з кінця вересня до 15 листопада реалізує ще один грантовий проєкт, спрямований на покращення психологічного стану людей. Грант буде реалізовано у співпраці з центром ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на чолі з його директоркою Юлією Сіденко.

«Поряд із дуже потужною консервативною освітою, ми маємо надвеликі досягнення й потужні постаті з результатами їхньої роботи, які прославляють Черкащину в усьому світі, і яку ми зобов’язані зберегти та примножити. Час не стоїть на місці, тому потрібні нові погляди на ті речі, які ми маємо. Переконаний, що створений центр креативних індустрій стане дуже потужним поштовхом до розвитку, і не тільки університету», — поділився начальник управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА Олександр Шабатін.

Ольга Ярмолич 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x