Актуалізація української філософсько-культурної спадщини: SKOVORODANCE у Черкасах

Актуалізація української філософсько-культурної спадщини: SKOVORODANCE у Черкасах

Чому постать Григорія Савича Сковороди стає все більш популярною сьогодні, а його творчість знаходить відгук у серці кожного? Відповіді на ці запитання 12 жовтня спробують віднайти під час літературно-музичного заходу, присвяченого публічним прослуховуванням вінілової платівки альбому SKOVORODANCE.

На заході роль амбасадора проєкту виконуватиме Вадим Назаренко, історик, співробітник Національного музею народної̈ архітектури та побуту України (Пирогово), який також долучився до роботи над проєктом. Адже SKOVORODANCE – це значно більше ніж просто альбом.

Це ініційована Харківським літературним музеєм унікальна літературно-музична колаборація, яка переосмислює творчість визначного українського філософа та поета Григорія Сковороди, а саме його збірку «Сад божественних пісень».

Над її створенням працювали письменник і музикант Сергій Жадан, українсько-німецький музикант і діджей Юрій Гуржи та тернопільський мультиінструменталіст і звукорежисер Лесик Омодада, які згуртували навколо себе команду із понад 30 музикантів. І, звісно, робота над таким матеріалом не могла реалізуватися без залучення істориків, літературознавців, філософів, які спеціалізуються на дослідженні постаті Григорія Савича.

«Життєпис Григорія Сковороди – це переважно білі плями, припущення та домисли. Багато фактів, які пересічний обиватель знає про нього – «син бідного козака», «сам собі викопав могилу» – були вигадані пізнішими авторами.  Насправді ж філософ рідко згадується в тогочасних джерелах. А біографія, написана його учнем Михайлом Ковалинським, радше подібна до історії античного героя чи християнського святого: вихваляння чеснот і розуму, переказ головних ідей, оповідь про труднощі, які наставник стійко здолав. Джерельні лакуни плюс неординарність особистості витворили міфологізований життєпис, який поєднався з реальним і увійшов у канон. Але що ж ми знаємо про Сковороду справжнього? Чим він такий цінний і важливий для нас сьогодні? Про це ми і поговоримо під час нашої зустрічі», – уточнив Вадим Назаренко.

Звичайно, невід’ємною частиною зустрічі буде сама музика, яка не просто стане прекрасним змістовним фоном для переосмислення сталих форматів взаємодії минулого із сьогоденням, але й посередником процесу злуки різних куточків України.

 

Захід відбудеться 12 жовтня в Morris  Space, вул. В. Симоненка 1, початок о 16:00, вхід вільний.

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x