Маємо пристосуватися, як і до ковіду: на Черкащині фіксують випадки захворювань на лихоманку Західного Нілу

11 Жовтня 2024, 12:12
0

В Україні виявили вже 50 випадків захворювань на лихоманку Західного Нілу. Зокрема, вірус уразив і жителів Черкащини. Про ситуацію в області щодо поширення хвороби розповіла заступниця генерального директора Черкаського ОЦКПХ Наталія Видра під час брифінгу в Черкаській ОВА. 

На Черкащині зафіксували 6 випадків хвороби, два із них — після смерті людини. Водночас вже двоє уражених успішно вилікувалися від хвороби, а ще один пацієнт проходить лікування в одному з медзакладів Черкащини. 

Фахівці Центру контролю профілактики хвороб по кожному випадку проводили епідеміологічні розслідування.

«Органам місцевого самоврядування були запропоновані відповідні заходи, які направлені передусім на знищення розповсюджувачів хвороби та недопущення розвитку факторів передачі інфекції», — розповідає заступниця генерального директора Черкаського ОЦКПХ Наталія Видра.

Заходи спрямовані, зокрема, на  проведення дезінфекційних робіт, скошення трави біля водойм. Як зазначила Наталія Видра, перелік необхідних заходів будуть враховувати при формуванні місцевих бюджетів на наступний рік, аби бути готовими до випадків захворювань на ЛЗН у майбутньому.

За словами заступниці генерального директора Черкаського ОЦКПХ, треба бути готовими жити з цією інфекцією, адже вона, скоріше за все, вже  нікуди не зникне.

Для Черкаського регіону поширення лихоманки Західного Нілу — надзвичайна ситуація, адже збудник хвороби належить до категорії «особливо небезпечних».

Більш вразливими до вірусу є певні категорії населення, зокрема:

— літні люди;

— вагітні жінки;

— діти;

— хворі на ВІЛ/СНІД;

— люди зі слабким імунітетом.

Таким людям рекомендують уникати територій масового скупчення комах. 

У групі ризику перебувають також працівники тваринницьких, птахівничих підприємств, мисливці, лісники, а також люди, які більшість часу перебувають на відкритому повітрі. 

У ЛЗН багато схожих симптомів із грипом — висока температура, біль у м’язах та суглобах, мігрені, неврологічні розлади, дуже рідко — висипи на тілі.

Від вірусної інфекції немає вакцини, а тому фахівці рекомендують захищатися насамперед від комарів: користуватися репелентами, встановити москітні сітки та носити закритий одяг під час прогулянки. 

Гарячка Західного Нілу — екзотична хвороба. Її збудником є флавівірус. Раніше вона побутувала в країнах Африки, а вже згодом поширилася на країни Азії, Європи та Америки. Поширення хвороби в Україні повʼязують із потеплінням, глобальними змінами кліматичних та погодних умов.

До України вірус міг потрапити через перелітних птахів. Фактором передачі вірусу є здебільшого комарі, але поширювати хворобу можуть і гризуни. Наразі комарі — основні носії збудника хвороби — переходять у фазу сну, а тому не становлять сильної загрози.

 

Ольга Ярмолич

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x