Архітектурні шедеври на полотні: у Черкаському національному нагородили переможців мистецького проєкту (ФОТО, ВІДЕО)

11 Жовтня 2024, 20:41
0

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького підбили підсумки мистецького проєкту «Велич крізь століття: архітектурні шедеври на полотні. Готель «Слов’янський», який ініціював відомий підприємець та меценат, почесний консул Республіки Вірменія Андранік Казарян. Саме він запропонував студентам інституту педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва зобразити на полотні відреконструйований готель «Слов’янський».

Крім того, захід приурочений Дню художника, який відзначають 13 жовтня.

– Я хочу, щоб такі конкурси продовжувалися й надалі, – наголосив натхненник цього мистецького проєкту Андранік Казарян. – Наступним ми б хотіли зобразити на картинах «Будинок із грифонами». Адже вже за декілька місяців ви побачите його відреставрованим. Далі маємо в планах відреставрувати, повернути історичний вигляд і нашому планетарію.

Поважне журі на чолі з головою міської ради Анатолієм Бондаренком та членами журі: Інною Яковець, докторкою мистецтвознавства, професоркою, завідувачкою кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету, Анною Алабіною, заступницею директора з навчально-виховної роботи Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута, Ганною Чуприною, керівницею народного художнього колективу арт-студія «Глорія» Черкаського міського будинку культури імені Івана Кулика, Ларисою Шейх-Афоніною, виконувачкою обов’язків голови Творчої спілки «Черкаської організації спілки художників України» професійно розглянули й відзначили кращі роботи.

– Черкаси – це місто мистецтва, історії та культури, звичайно наш Хрещатик, що є взірцем історичної пам’яті. Цей палац, який певний час був блакитним, зараз завдяки меценатам, грамотному підходу до збереження спадщини, знову має вигляд дуже близький до історичного й став перлиною нашого міста. Наші студенти за цей час створили чудові роботи, тож членам журі дуже складно було обрати кращих, – сказала Ганна Чуприна.

Лариса Шейх-Афоніна відзначила, що за такий короткий час студентам вдалося написати досить хороші роботи:

– Усі, хто узяв участь у цьому конкурсі – уже переможці, адже роботи надзвичайно цікаві. За такий короткий строк удалося написати досить хороші картини. Тож нам як членам журі обирати було досить складно.

Готель «Слов’янський» на картинах зобразили в різний час доби: уранці, на сході сонця, удень, увечері, після дощу.

– Поглянувши, яка глибина передана в цих роботах, розумієш, що в Черкаському національному навчаються дійсно надзвичайно талановиті студенти. Ці роботи надихають нас рухатися далі, не зупинятися, робити разом наше місто кращим, затишнішим, – сказав Анатолій Бондаренко. – Дякую нашому підприємцю Андраніку Казаряну за те, що він залучив до реставрації готелю «Слов’янський» найкращих фахівців.

Отож, переможцями стали: ІІІ місце – Анастасія Паршина, студентка 2 курсу, ІІ місце – Олексій Шевченко, студент 3 курсу, І місце – Вікторія Куць, студентка 4 курсу. Також усім учасникам конкурсу вручили подяки від меценатів та міської ради.

– Готель «Слов’янський» сьогодні вважається візитівкою нашого міста. Саме тому виникла ідея зобразити цю історичну споруду в різний час доби, – зазначив директор ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва Тимофій Десятов. – Цей конкурс не лише результат творчих пошуків, а й свідчення того, що молодь добре усвідомлює свою культурну спадщину й прагне зберегти її для майбутніх поколінь.

Вікторія Куць над картиною працювала близько тижня.

– Мені хотілося зобразити теплий ранок, це приблизно о 6.30–6.40, якраз рожеве сяйво передалося на картині. Мені дуже хотілося зобразити казковість цієї споруди, – говорить переможниця конкурсу Вікторія Куць. – Вирішила перевірити свої можливості, узяла участь у цьому конкурсі й дуже щаслива, що здобула перше місце.

Усі роботи, що представлені на конкурсі, будуть передані в розпорядження мерії Черкас. Їх презентуватимуть поважним особам, гостям нашого міста та України.

 

 

 

Олеся Зінченко, відео – Олександр Стрельчук

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x