Олексій Юрін подарував шанувальникам свій «Дар»

Олексій Юрін подарував шанувальникам свій «Дар»

Побачила світ нова поетична збірка черкаського поета, педагога та радіоведучого Українського радіо Суспільне Черкаси Олексія Юріна. Із майданчиком для її презентації допоміг визначитись Черкаський академічний ляльковий театр, із яким Олексій Юрін плідно співпрацює. До збірки віршів накладом 500 екземплярів під назвою «Дар» увійшло 30 віршів, написаних автором у період від 2018 до 2024 року. Вітати поета з народженням нового авторського видання зійшлися друзі, шанувальники та ті, хто знайомиться з творчістю черкаського поета вперше.

Презентацію «Дару» було влаштовано не лише заради чергового виходу відомого автора у світ. Під час неї збирали донати для ЗСУ та на підтримку акторів театру, які зараз на фронті. Це режисер лялькового театру Ярослав Грушецький, актори Микола Король та Юрій Мяус, який, на жаль, вважається зниклим безвісти з травня 2022 року.

– Я багато співпрацював із Черкаським театром ляльок. Ми спільно ставили виставу «Жалюзі». І це мій 14 виступ 14 жовтня. Цю дату ми обрали технічно, та й я не дуже вірю в магію чисел. Проте збіг виявився цікавим. Я збагнув, що це моє рівнодення. Півроку після дня народження та півроку до мого дня народження. Окрім того, я презентував 7 збірку, яка була видана за сім останніх років. У купі це також дає цифру 14, – поділився Олексій Юрін.

Автор розповів присутнім, який шлях долає, перш ніж люди зможуть прочитати його сокровенні думки, закумульовані у віршах.

– У мене є коректор Аліна Ускова, із якою знайомий та співпрацюю вже років п’ятнадцять. Коли народжується черговий вірш, і я думаю, що він класний, то вона мене спускає на землю і вносить свої слушні правки. Я погоджуюся зазвичай або не погоджуюся, але завжди дослухаюсь до її порад. Хоча моя думка є останньою. Уже потім даю почитати вірші близьким друзям спочатку, а вже згодом виношу на загал. Часто знайомлю зі своїми віршами через пости у фейсбуці. Комусь заходить, комусь взагалі – ні. Розумію, що це їхні вподобання, – говорить Юрін.

Олексій Юрін пояснив, чому не видавався довгий час. Хоча вірші, які увійшли до збірки «Дар», були написані протягом саме шести останніх років.

– Заважали зовнішні обставини, що не надихають: коронавірусні обмеження, потім повномасштабне вторгнення. Було дуже важко творити. Я розумів, що потрібно себе зібрати й писати-писати-писати. Натхнення черпав із життя. Знову ж таки це було намагання першочергово знайти позитивне в нашому житті. Я просто щодня проводив певний час у кав’ярні й викладав свої думки у віршах. Протягом року за годину до початку роботи я це робив щодня. Іноді виходило, часом не виходило. Було й так, що вірш народжувався тиждень, а то й більше. Проте половину збірки я написав за літо цього року. Поставив собі за мету, що потрібно завершувати розпочате. Бо коли вірші лежать «на полиці» п’ять-шість років невидані, то вони «мучаться». Утім, я таким чином упорядкував збірку, щоб це було хронологічно – це вірші написані починаючи від 2018 року до 2024 року, – поділився автор. – Дуже довго шліфував їх. І тепер бачу, що це найкраща збірка за якістю. Про що вона? Дуже багато філософських роздумів, осмислення на тему життя, це лірика… коли намагався знайти для себе світло в кінці тунелю. Знайти в цьому світі, сповненому болю, щось позитивне та світле. Я думаю, що вийшла збірка, як і хотів, світла. Хоча увійшли до неї не всі написані вірші. Але ті, що, на мою думку, є хорошої якості, які вже можна було показати людям та опублікувати. 30 віршів – мій особистий стандарт. Я вважаю, що це ідеальний набір та ідеальне число для збірки.

Олексій Юрін вважає дужне важливим для творчих людей та людей творчих професій творити саме зараз. Насамперед так вони допомагають захисникам, адже сьогодні будь-який концерт, виставка чи презентація книги не обходяться без збору коштів на підтримку ЗСУ.

– Я вважаю це дуже важливим, тому, як було сказано головним героєм у відомому кінофільмі, «музика вічна, а війна пройде». Треба жити, шукати нові форми творчості, у тому числі такі, які дозволяють збирати кошти та допомагати захисникам, доводити собі та оточуючим те, що життя продовжується. І що в ньому таки є позитив, – резюмував Олексій Юрін.

 

Тетяна Євген’єва

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x