Із Днем художника в Черкасах вітали «Добрими історіями»

Із Днем художника в Черкасах вітали «Добрими історіями»

У Черкаській центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки представили благодійну виставку художніх робіт під назвою «Добрі історії». Цей проєкт реалізовано у межах міської Програми надання стипендій для реалізації проєктів у галузі культури м. Черкаси на 2024–2028 роки. Експозицію «Добрих історій» наповнили особливим змістом дев’ять черкаських молодих художниць. Загалом представлено 16 різнопланових робіт, яких об’єднала тема добра та світла в світі. Талановиту молодь зуміла згуртувати старша викладачка кафедри графічного дизайну та стилю ЧДТУ Олена Галицька. Після завершення кількох виставок картини планується передати Центру паліативної допомоги та Черкаському геріатричному пансіонату.

– Олена Галицька є прикладом творчого підходу. Це людна з активною життєвою позицією, яка проявляється не лише через творчість, але й через соціальні проекти. Тому саме цей проєкт було підтримано в якості стипендіата в галузі культури. Дуже приємно, що ця вже друга, доповнена виставка, матиме своє продовження. Чудові роботи буде передано соціальним закладам, – сказала під час офіційної презентації «Добрих історій» начальниця управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Валентина Щепецька.

Завідувачка кафедри дизайну ЧДТУ Інна Яковець зазначила, що її надзвичайно надихає бачити експозицію у розвитку, доповненою новими роботами.

– Мені здається, що першоджерельна ідея – це допомога, моральна та психологічна підтримка через позитив мистецтва, спрацювала чудово, – зазначила вона. – Якщо ці світлі роботи підуть у той простір, де люди потребують підтримки, я думаю, «Добрі історії» нестимуть свою місію.

У свою чергу авторка проєкту «Добрі історії» Олена Галицька розповіла, що коли подавала проєкт на грант, із нею було лише троє людей, які готові були допомагати в його реалізації. Згодом команда росла і виросла вже до 16-ти молодих художників. Спершу то була ідея розписати палати для пацієнтів соціальних закладів, аби вони в такому позитивному просторі відчували себе більш комфортно, аніж у звичайних, скупих на кольори, палатах. Але вийшло так, що розписати стіни вдалося не скрізь. Тому вирішили створити картини-історії на окремих полотнах.

– Нас надихає те, що до нас весь час долучаються нові учасники, нові імена. Виходить, ми – на правильному шляху, – підкреслила пані Олена. – Це імена також студентів, які ще навчаються і ще тільки починають свій шлях у мистецькій спільноті. Насправді, наша невеличка поки що команда, готова віддавати, ділитись, допомагати людям. Мені здається все те, що вони роблять маленьким дивом. Я не здивуюсь, що невдовзі ви всі станете фанатами цих митців зі світлими душами та великим серцем. Бо стояти осторонь біди, що відбувається в країні, вони не можуть.

– Кожен із учасників проєкту розповів свою історію. Прагнув бути зрозумілим і почутим, – зазначила одна із учасниць проєкту Анна Криворотова. – У всіх, напевне, будуть свої переживання, свої враження, якісь свої асоціації та спогади. Роль мистецтва насправді в об’єднані. А це нам потрібно сьогодні як ніколи.

 

Тетяна Євген’єва

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x