У Черкасах обговорили проблеми відновлення та розвитку територіальних громад
Питання стратегічного планування партнерських громад обговорили на конференції «Виклики стратегічного планування відновлення та розвитку територіальних громад», що відбулася у Черкасах 22 жовтня.
У заході взяли участь представники громад трьох областей — Київської, Чернігівської та Черкаської.
Обговорення стало підсумковим заходом проєкту «Посилення стійкості громад Черкащини через залучення людей до відновлення та стратегічного планування», що реалізований за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу. Діяльність проєкту передбачала експертний супровід розробки двох стратегій розвитку територіальних громад області, а саме — Мошнівської та Леськівської.
До учасників конференції звернувся і заступник директора департаменту регіонального розвитку Черкаської ОВА Сергій Даниленко: «Суттєво менше коштів спрямовується на розвиток, є й обмеження в місцевих бюджетах, у територіальних громадах. Тому велика цінність залучення зовнішніх ресурсів, конкурсів, грантів, міжнародної технічної допомоги. Ви залучаєте ресурси й таким чином створюєте нові можливості для своїх територіальних громад».
Як зазначила керівниця Черкаської регіональної агенції розвитку Ілона Приходько, 50% територіальних громад Черкащини не вірять у міжнародну допомогу, а тому їм необхідна допомога в тому, аби показати результати співпраці з міжнародними організаціями.
«Щоразу при зустрічі з територіальними громадами наголошуємо, що потрібно об’єднуватися тому що, коли ми об’єднані з організацією, із агенцією регіонального розвитку — влада завжди підтримує такі проєкти. І коли ми виходимо в консорцію, то на нас більше звертають увагу», — зазначила Ілона Приходько.
Долучився до обговорення і заступник голови Черкаської ОВА Олександр Турченяк, який висловив свою думку щодо комунікації між територіальними громадами та владою: «Ми бачимо іноді дефіцит комунікації. Деякі активні громади дійсно приходять зі своїми проблемами, своїми проєктами, пропозиціями та досягають певного успіху. Деякі громади, на жаль, не проявляють активності, тому задача ОВА — максимально масштабувати успішний досвід певних громад на усій території Черкащини».
Наразі попередніми підсумками проєкту «Посилення стійкості громад Черкащини через залучення людей до відновлення та стратегічного планування» такі:

«Ми абсолютно переконані, що громадам треба намагатися на якомусь етапі зупинятися, оцінити та переоцінити, де вони зараз перебувають, запланувати якусь свою активність та розвиток, нехай навіть на короткий проміжок часу», — зазначив директор програми «Демократія і належне врядування», Міжнародний фонд «Відродження» Олексій Орловський.
Ольга Ярмолич