Гасло сьогодення не боротися «проти», а боротися «за».

Володимир Чос,
Дата: 27-03-2014, 10:52

Події, що відбулися в Україні, старт яким дав Євромайдан, сколихнули кожного. Після поразок Помаранчевої революції, яка на той час була неминучою, сьогодні новий ковток свободи, надії і сподівання на омріяні більшістю населення переміни, які кожен пов’язує із справедливістю, рівністю перед законом, захищеністю, самореалізацією, добробутом.

Головною поразкою Помаранчевої революції стало те, що люди наївно сподівалися, що всю реформаторську роботу зроблять за них політики. Як результат довелося терпіти майже 10 років сваволі влади, беззаконня, несправедливості, незахищеності, втратами бізнесу, зубожіння, зневіра заполонила душі людей. Але, як кажуть, не буває поганого без доброго. Наш спільний ворог об’єднав нас, зробив нас сильнішими, не такими наївними, що манна небесна впаде сама, ми стали здатними до більшої самоорганізації та рішучих дії. Критична маса вільно думаючих та патріотичних людей сформувалася у нашій державі, що і призвело до початку революційних змін в країні. А головне, що на цей раз революція була не тільки проти, ми точно знаємо чого хочемо. Тому гасло сьогодення не боротися «проти», а боротися «за».

Спостерігаючи за подіями, що відбуваються на центральному рівні нової влади, багато хто і багато в чому не задоволений. Вже навіть існує думка – а чи не пора збиратись на Майдан-2. Не можу з цього приводу сказати поки що нічого, бо не володію достатньою інформацією, так як і багато з вас просто не знаю правду. Тільки час розставить всі крапки де потрібно. Давайте опустимось на рівень нашого міста, де більш-менш все зрозуміло, подивимось що відбувається, і чи про такий розвиток подій ми мріяли.

Одним з головних вимог Майдану було – хочемо не зміни облич у владі, це вже проковтнули у 2004 році, а вимагаємо зміни системи влади. Якщо говоримо про нову організацію законодавчої, виконавчої, судової системи влади та органів місцевого самоврядування, то це мають змінити нові закони прийняті ВР, отже до цього часу будемо жити за старими правилами, і надіємось, що потужний розвиток цей процес набуде після обрання нового президента та нової ВР.
Що, на мою думку, мали б робити громадяни та органи влади на місцях. Перед тим як говорити про якісь реформи системи влади та зміни в соціально-економічній сфері, перш за все ми всі маємо пройти моральне та духовне очищення. Перемога Майдану означає що ми жити у старій посткомуністичній, совковій системі більше не хочемо і не будемо. Для нас на місці своїм символом такого очищення мало б стати засудження дій комуністичної партії і навіть її заборону, як у деяких регіонах України, засудження дій попереднього режиму, демонтаж всієї комуністичної символіки включно з пам’ятниками Леніна, якщо ще десь таке залишилось, перейменування вулиць. Це б і було отим підтвердженням очищення наших душ від тоталітарного минулого. Бо як можна будувати нову країну цивілізованого світу без духовних цінностей, нової ідеології свободи і демократії, усвідомлення нашого поступу у європейське майбутнє? Без радикальних змін у свідомості кожного це неможливо, буде лише подальше скочування у прірву. Як пояснити, що й через місяць після революції ми досі ходимо по вулицях названими іменами катів України??? Ініціатором таких змін мали б стати в першу чергу депутати всіх рівнів. Однак цей процес походить надто мляво, затягнутий у часі і нерішуче. А це пряме свідчення повзучої контрреволюції. Багато хто нічого міняти не хоче, всі пристосувались і вирішують свої питання. Не буду судити когось персонально, бо не маю достатньої інформації, але збоку складається таке враження, що у багатьох гвинтиків старої системи теплиться надія на якесь повернення Януковича, а може Росія допоможе, а може ще якесь чудо станеться в Україні – і знову ми на коні. Знаю точно, що чуда для минулого не буде, бо в Україні виросло нове покоління молоді, незазомбоване радянською, комуністичною пропагандою. Далі влада повинна забезпечити нам чесні та прозорі вибори Президента, Верховної Ради, місцевих депутатів.
Головною нашою помилкою тут на місці є те, що ми знову надіємось і чекаємо, що якийсь політик чи політики, зверху і до самого низу забезпечать нам очікувані перетворення. Наївність і безглуздя – знову ходимо по граблях 2004 року! Ніхто, крім нас самих, громадян, які проживають на цій території, нічого доброго нам не зробить. Головна причина: тільки люди, які тут проживають, найкраще знають реальне становище справ у всіх сферах життя!

Може, ми надіємось на наші містечкові партійні осередки, що вони візьмуть на себе функцію втілювати вимоги Майдану тут на місці? Очевидно, що і тут ми помиляємось, бо опозиційне поле зачищено попередньою владою, та і формувалось не за ініціативою знизу на ідеологічних засадах, а нав’язувалось зверху під політичні та бізнесові інтереси. Рівень довіри до таких штучних утворень близький до нуля. Як тоді, так і зараз всі процедури прийняття рішень проходять не прозоро, кулуарно, по якихось незрозумілим громадянам квотам та домовленостям.

Зараз іде процес формування нової влади на місцях. Оприлюднені (в соцмережах) претенденти на посаду голови РДА. Незрозуміло, бо ніхто нічого не пояснює, звідки взялися ці кандидати, чому вони а не хтось інший, що вони нам пропонують, а може дійсно вони кращі з найкращих, які пропонують свій розум і досвід для втілення реформ? Ми цього не розуміємо, бо як в усі часи, знову все відбувається не прозоро, підкилимно, що і породжує безліч запитань, підозр, сумнівів. Якщо зараз не поставити цьому безладу край, ми знову будемо борсатись у болоті в очікувані чергового Майдану.
Що робити? Є два шляхи. Перший – простий та безвідповідальний, нічого не робити, сидіти по домівках, залишати все як було і продовжувати стагнацію в пострадянському совку, в надії, що прийде якийсь месія і за нас все зробить. Другий – складний і відповідальний, коли кожний громадянин бере на себе персональну відповідальність за стан справ у нашому спільному домі, та всіма законними способами домагається змін на краще. Байдужість робить кожного вразливим, поневоленим, безправним, одним словом рабом системи. Перемагати можливо тільки однією згуртованою командою, об’єднавшись навколо простих і зрозумілих принципів, так як це було на Майдані, кращого прикладу не приведеш.
Як можливий рецепт зміни ситуації пропоную утворити таку громадську організацію усіх тих хто поділяє нижче приведені принципи такого об’єднання. Жодних претензій на істину в останній інстанції! Давайте ділитися думками і в такий спосіб наближатися до істини. Особливо звертаюся до освітян, медиків, інтелігенції в цілому, підприємців і просто думаючих людей. Якщо нас однодумців набереться чоловік 10, це вже перемога. Тоді збираємось і діємо. Час “Ч” та місце зустрічі всім бажаючим повідомимо.

Громадська організація “Громадянське об’єднання Городищан”
Об’єднання громадян не є політичною організацією.
Місія:
- людина - її здоров’я, безпека, права, добробут, соціальна захищеність – найвища цінність, заради якої працюють органи державної влади та місцевого самоврядування;
- нова якість суспільного життя на основі докорінних змін в політичному, суспільному та соціально-економічному житті громади міста, на основі демократії та європейських стандартів.
Мета утворення:
- здійснення громадського контролю над діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування.
Принципи:
1. Рівність всієї громади перед законом незалежно від національності, соціального статусу, релігійної приналежності.
2. Всі посадові особи, які наймаються на роботу до державних органів управління, органів місцевого самоврядування, підприємств державної та комунальної власності, проходять відбір лише на професійних і конкурентних засадах, головні вимоги: український патріотизм, моральні якості, освіченість та професіоналізм.
3. Спеціалізовані державні, комунальні підприємства, організації (медицина, освіта, культура, ЖКГ, міліція, прокуратура, суд ) поза політикою.
4. Право кожного громадянина міста на отримання чесної, правдивої і актуальної інформації про всі сфери життєдіяльності громади міста.
5. Економіка та соціальна сфера:
- рівноправне, конкурентне бізнес-середовище для всіх громадян, підприємств і організацій незалежно від форм власності;
- пріоритет для інвестиційних проектів місцевому бізнесу;
- непорушність права власності на майно та землю;
- прозоре формування місцевого бюджету, його громадське обговорення та ухвалення з урахуванням думки громади;
- прозорість, обґрунтованість, місцевих податків і зборів;
- доступність кожного громадянина до інформації про доходи та видатки місцевого бюджету;
- всі видатки спрямовані на розвиток інфраструктури території мають ухвалюватися після громадського обговорення з урахуванням думки громади;
- прозорість тендерних процедур при закупівлях місцевого бюджету;
- рівний та справедливий доступ і забезпечення всих громадян соціальними виплатами, послугами та пільгами передбаченими законодавством.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода