У Черкаській обласній філармонії урочисто відкрили іменні гравертони

У Черкаській обласній філармонії урочисто відкрили іменні гравертони

Два іменні гравертони (таблички із зображенням, перенесеним на металеву поверхню), присвячені двом непересічним особистостям – відомим солісткам, яскравим виконавицям та популяризаторкам української пісні, які багато років прикрашали сцену та зробили неоціненний внесок в українське національне мистецтво, — народній артистці України Ользі Войнович-Павловській та заслуженій артистці України Олені Варич, відкрили в Черкаській обласній філармонії. Пам’ятні таблички розмістили поряд із гримерною, де зазвичай артистки готувались до виступів, репетирували та плекали свої творчі плани. Честь відкриття пам’ятних дошок-присвят розділили донька солістки ансамблю «Росава» Олени Варич – Анастасія Євтушевська та заступниця начальника управління, керівниця відділу культурно-мистецької та освітньої роботи Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА Людмила Товстоп’ят.

– Дуже важлива подія нас зібрала в стінах Черкаської обласної філармонії. Ми віддаємо данину пам’яті та великої вдячності мисткиням, співачкам, які несли українську пісню дуже високо. Ольга Павловська та Олена Варич не забуті нами. Вони своєю творчістю – глибоко в наших серцях. Велика дяка також усім колективам філармонії, які продовжують їхню велику справу та популяризують творчість Ольги Павловської та Олени Варич, закарбовують її в нашій національній свідомості та пам’яті, – зазначила Людмила Товстоп’ят.

– Пам’ятні таблички ми розмістили поряд із робочою кімнатою наших артисток. Тут їхні фотографії, афіші, концертне вбрання. Власне, й атмосфера тут відповідна – усе наповнено енергією вдячності та бажанням зберегти унікальні речі, які багато чого можуть розповісти та нагадати про творчий шлях цих унікальних артисток. Тут вони працювали, відточували всі необхідні в співі тони та напівтони. Тут, між іншим, зараз репетирує молода зміна, – зазначив директор Черкаської обласної філармонії Юрій Федоряка.

Керівник закладу також поділився планами щодо облаштування окремої музейної кімнати в стінах філармонії.

– Ми маємо величезну кількість архівних фото, сценічних артефактів, партитур, нотних аркушів, записів, відео… взагалі речей, які належали всім тим митцям, які творили історію нашої філармонії – композиторів, музикантів, авторів пісень, керівників творчих колективів. Тому хочемо весь цей скарб зібрати, створити музейну кімнату на постійній основі та надати можливість познайомитись із ним усім охочим. А головне — молодим артистам, студентам, всім, тим, хто прагне розвивати нашу культуру. Між іншим, ми продовжуємо реалізовувати наш проєкт «Великі українці» та щоразу приурочуємо якісь наші окремі експозиції до ювілейних дат того чи іншого видатного артиста, композитора, керівника… – зазначив пан Юрій.

Своїми емоціями поділилась із присутніми донька Олени Варич – Анастасія Євтушевська:

– Із самого дитинства Черкаська філармонія для мене була другим домом. Я «закулісне дитя» можна сказати, тут росла й набувала розуму. Тому що мама почала працювати в хорі в 1994 році. А в 1995 році народилася я. Звісно, брала на репетиції мене з пелюшок. Тут мені прищеплялась любов до української музики та народної пісні, до української культури. Я безмежно вдячна за цей неоціненний досвід, який набула завдяки своїй матусі. Для мене словосполучення – «популяризувати українське» – не просто слова, а слова, що несуть великі сенси. І такі сенси, які з величезною силою розкриваються саме сьогодні, коли Україна виборює своє право на національну ідентичність. Я вдячна безмежно за збереження пам’яті про надзвичайно талановитих виконавиць, за збереження їхньої пісенної спадщини. Такі заходи важливі власне саме тому, щоб творча молодь знала своїх попередників та мала мотивацію досягати таких самих мистецьких висот як Ольга Павловська та Олена Варич.

 

Тетяна Євген’єва

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x