Обговорюємо теми «Табу»: в Черкасах провели пресконференцію, де підбили результати соціального проєкту

Обговорюємо теми «Табу»: в Черкасах провели пресконференцію, де підбили результати соціального проєкту

У Черкасах провели пресконференцію, де представили результати реалізації соціального проєкту «Обговорюємо теми «Табу». У прессзаході взяли участь організатори та учасники проєкту, а також студенти кафедри журналістики, реклами та PRтехнологій ЧНУ імені Богдана Хмельницького.

Мета проєкту – проведення інформаційно-освітньої кампанії захисту прав дискримінованих соціальних груп у громаді міста Черкаси. Проєкт втілили через серію просвітницьких тематичних подкастів із представниками та представницями вразливих груп суспільства.

«Згадаймо своє дитинство, школу. Мені дуже не подобалося, коли принижували товстих, рудих, в окулярах, булили за якісь фізичні особливості. Хотілось би, насамперед, щоб люди були більш освічені, тому що ми боїмося того, чого не знаємо», – розповіла засновниця і директорка благодійної організації «Благодійний фонд «Родина ЛГ» Олена Гавриш.

Розпочали захід із презентації команди. Серед її учасників — засновниця і директорка благодійної організації «Благодійний фонд «Родина ЛГ» Олена Гавриш, автор подкастів Іван Лила та ментор проєкту Юрій Чумак.

Команда проєкту «Обговорюємо теми «Табу» вже підготували один вступний і 7 тематичних подкастів та їхні текстові версії на такі теми:

«Люди з інвалідністю: етика спілкування, доступність для всіх та активна залученість»;

«Типові стереотипи щодо транслюдей: як їх розвінчують у регіонах?»;

«Життя людей з ВІЛ у період війни: виклики, які вдається долати за підтримки інших»

«Ставлення до людей, що живуть із наркозалежністю: що змінилося?»;

— «Ставлення до ЛГБТ-спільноти: що змінилося за останні роки?»;

— «Життя та діяльність секс-працівників і секс-працівниць: що змінилося у воєнний період?»;

«Гендерні стереотипи: як формуються, до чого призводять та як протидіяти?»; 

Чому важливо обговорювати теми “табу”?; 


«Частина ідей для подкастів виникла після початку повномасштабного вторгнення – з’явилися нові виклики, нові проблеми, і довелося уже по-новому подивитися на цих людей і на те, як вони розв’язують свої проблеми», – поділився автор подкастів Іван Лила. 

Серед спікерів подкастів – люди, які представляють ту чи іншу соціальну групу, представники громадських організацій, які захищають цих людей, і також незалежні експерти. Зокрема, це представниця трансспільноти та експертка з питань таких людей Анастасія-Єва Домані, очільниці філій громадської організації «Легалайф Україна» у Полтавській області Марина Грідіна-Погоріла та в Черкаській області Світлана Різник, водій та військовий лікар із позивним «Нік», керівниця громадської організації «Клуб Еней» Вєлта Пархоменко, голова правління благодійної організації «Позитивні жінки» Олена Стрижак, засновниця і директорка БФ «Родина ЛГ» Олена Гавриш, начальниця відділу соціальної роботи в громаді Черкаського міського центру соціальних служб Марина Матвійчук.

«Для мене в таких подкастах, у таких зустрічах, у таких проєктах головне те, що ми проблеми вразливих категорій населення обговорюємо не тільки між собою, а розповідаємо про це широкому колу читачів та слухачів. Бо так хто про нас знає? Ніхто. І якщо ми не будемо говорити, не будемо робити такі проєкти, не будемо створювати подібні подкасти, то тоді соціум не знатиме, що такі люди є і вони стикаються з проблемами. Що бути тими, ким вони є – це їхній вибір і вони мають на нього право», — зазначила очільниця філії громадської організації «Легалайф Україна» у Полтавській області Марина Грідіна-Погоріла, яка доєдналася до пресзаходу онлайн.

Щотижня в одному з подкастів слухачі могли дізнаватися про сучасне життя одної соціальних груп населення.

«Я вважаю, що теза про те, що права людини під час війни – це тема, яка не на часі, є не тільки неправильною, але й шкідливою. Оскільки ми воюємо за Україну – за державу, яка уособлює собою демократію, свободу і права людини. І держава, і суспільство, і громадські організації мають приділяти тематиці дотримання прав людини значну увагу, особливо тих,  що належать до категорій вразливих, що зазнають дискримінації», – зазначив ментор проєкту Юрій Чумак.

Серію просвітницьких подкастів «Обговорюємо теми «Табу» розроблено у межах інформаційно-освітньої кампанії захисту прав дискримінованих соціальних груп у громаді міста Черкаси. Така кампанія діє в межах проєкту «Підтримка активних громадян під тиском в Україні», який реалізовує «Освітній дім прав людини в Чернігові» у співпраці із «ZMINA – Центр прав людини» за фінансової підтримки European Union in Ukraine.

Як зазначила модераторка конференції та директорка ІА «Нова Доба» Тетяна Очеретяна, невдовзі подкасти можна буде послухати й на FM-станціях. Наразі ж текстові варіанти матеріалів та аудіо розміщені на сайті «Нової Доби».

«Я дуже рада, що в медіапросторі порушують теми, які раніше вважалися забороненими. Мені як майбутньому журналісту було цікаво послухати історії героїв подкастів та дізнатися, як писати про це в медіа», – поділилася студентка-журналістка Ангеліна Бородай.

 

Ольга Ярмолич 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x