На сьогодні всі громади Черкаської області готові до опалювального сезону. Про це під час медіабрифінгу 6 листопада повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Як зазначив очільник ОВА, ще з літа велику увагу приділяли саме відпрацюванню різних сценаріїв та планів дій у випадку надзвичайних ситуацій, адже, за його словами, ні в кого не має бути жодних ілюзій щодо дій ворога.
«Наше спільне завдання з громадами області – це стале проходження опалювального сезону, щоб Черкащина функціонували належним чином», – додав очільник області.
Наразі всі громади регіону готові до опалювального сезону, а в усіх населених пунктах, що отримують тепло від централізованих котелень, розпочата подача опалення. Йдеться, зокрема, і про понад дві тисячі багатоповерхівок. Окрім цього, соціальні заклади запускають власні системи опалення — котельні, газові й твердопаливні. На випадок відключень таких установ від електропостачання через аварійні ситуації передбачені резервні канали електроживлення.
До надзвичайних ситуацій готові й відповідні служби: газові, комунальні, рятувальні.
«Готовність стовідсоткова. Усі працюють в режимі 24/7, аварійні бригади готові до термінового реагування», – зазначив Ігор Табурець.
Громади Черкащини зорієнтовані передусім на енергетичну стійкість, більшість розуміє, наскільки все залежить від них самих. ОВА співпрацює з підприємствами, що мають стратегічне значення для економіки області та її життєдіяльності: щодо оптимізації споживання електрики, залучення резервних джерел живлення, впровадження ресурсної генерації та альтернативних джерел живлення.
На сьогодні в області діє 1 464 джерела альтернативної генерації: сонячні, вітро- та когенераційні установки.
«Кожна когенераційна установка – це досить суттєве посилення стабільності теплопостачання і електроживлення. На Черкащині на сьогодні є таких 16 когенераційних установок. Вони надають нам приблизно 35 мВт додаткової генерації електроенергії, і, відповідно, надають ще й додаткове тепло, яке виробляють, працюючи на газу», – розповів Ігор Табурець.
Окрім цього, очікують передачу від USAID підприємствам області ще восьми когенераційних установок. Загалом на кінець 2024 – початок 2025 року планують встановити ще понад 40 об’єктів генерації як приватними, так і комунальними закладами нашої області.
За заявками відповідних споживачів – комунальних та приватних підприємств – є потреба установки додаткових 22 когенераційних установок.
Планують установити ще 40 установок альтернативного живлення.
«Упевнені, якщо не буде ніяких потрясінь, ми вдало маємо провести опалювальний період. Звісно, є моменти, коли під час включення тепла відбуваються якісь аварійні ситуації, але це досить природне явище, оскільки неможливо стовідсотково перевірити всі мережі», – зазначив очільник Черкаської ОВА.
Про те, що Черкащина на 100% підготувалася до опалювального сезону, повідомив і в.о. генерального директора ПАТ «Черкасиобленерго» Вадим Яненко.
«Попри досить складний фінансовий стан підприємства, наші склади більше ніж на 100% заповнені матеріалами, необхідними для відновлення мереж», – зазначив він.
Для підготовки до опалювального сезону, за словами Вадима Яненка, було здійснено низку заходів, зокрема:
– проведено капітальні та поточні ремонти мереж і обладнання;
– здійснено технічне обслуговування енергооб’єктів;
– вжито заходи з енергозабезпечення критично важливих об’єктів мінімум двома джерелами живлення;
– розчищено понад 300 км ліній електромереж;
– замінене близько тисячі електроопор;
– замінено дроти на більше ніж 70 км низьковольтних лініях і понад 400 км – на високовольтних.
«У пріоритеті було відновлення мереж до стану, який забезпечив би надійне електропостачання до того рівня, в який можемо сподіватись на те, що ми вдало пройдемо опалювальний сезон», – зазначив в.о. директора ПАТ «Черкасиобленерго» Вадим Яненко.
Окрім цього, були проведені навчання для відповідних бригад, які готові як відновлювати мережі Черкаської області, так і допомагати іншим підприємствам у разі необхідності надання такої допомоги.
Ольга Ярмолич
Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba