У ЧДТУ у відкритому форматі триває Тиждень філософії та політики

У ЧДТУ у відкритому форматі триває Тиждень філософії та політики

На третій четвер листопада припадає традиційний Всесвітній день філософії. У ЧДТУ, зокрема, саме в цей день не вперше проводиться низка цікавих заходів для студентства вишу та інших навчальних закладів України. У стінах ЧДТУ цього року радо вітали колег із Чернігівської політехніки. Гарну традицію – відзначати Всесвітній день філософії не один окремий день, а протягом усього тижня було започатковано ще до так званих «ковідних» періодів та до повномасштабної війни в Україні. Цього року Тиждень філософії та політики відбувається у майже відкритому форматі та передбачає проведення захопливих інтерактивних заходів. Це, зокрема «Ерудит батл»,«Mind Hack Quest», «Five Step Lab», імітаційна гра «Теорія змови», лекція стейкхолдера Дениса Андрющенка «Глобальні зв’язки Черкащини», Фестиваль політики та культури тощо.

Як зазначив ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор у своєму вітальному слові під час офіційного відкриття Тижня філософії та політики, молодь, яка обирає філософію, політичну філософію, є особливою категорією, яка здатна продукувати в майбутньому безліч корисних та цікавих ідей, спрямованих на державотворення. Саме на таку активну, неупереджену та здатну мислити критично молодь і розраховані нинішні заходи в ЧДТУ.

 

Завідувачка кафедри філософських та політичних наук, доктор філософських наук, професор Анжела Бойко пояснила, чому в назві заходу зійшлися разом дві категорії – філософія та політика.

– Тому, що на кафедрі для наших студентів відкрито одразу дві освітні програми – із політичної філософії та політичної інформаційної безпеки. До речі, протягом Тижня філософії та політики зазвичай щодня проводяться якісь особливі заходи. Наприклад, Тиждень розпочався звісно ж із офіційного відкриття та квесту «Філософськими стежками». Наступного дня ми мали можливість почути лекцію від нашого стейкхолдера Дениса Андрющенка про міжнародні можливості Черкаського регіону. У середу відбувся подвійний захід. Ми запросили ТГ Черкащини та відповідно школярство цих громад. Відгукнулись три територіальні громади. Однак мала змогу дістатись попри тривоги лише Чигиринська ТГ. Ми провели для її молодих та активних людей захід у контексті нашого головного прагнення – залишити молодь у межах «дому», тобто Черкаської області. Мається на увазі їхнє навчання та подальше професійне зростання та розвиток саме тут. У ЧДТУ так само реалізується проєкт «Живи, вчись, працюй на Черкащині». Коли ТГ долучаються до проєкту, вони просять нас зорієнтувати дітей таким чином, щоб вони мали бажання залишитись на навчання саме на Черкащині. У четвер ми провели онлайн-захід за участі п’ятьох українських областей під привабливою назвою «Конспірологічні теорії». У ньому беруть участь 5 студентських команд із Одесси, Тернополя, Чернігова, Черкас та Києва. За нашими сподіваннями, він допоможе побачити, як наші студенти здатні мислити критично та, водночас, креативно. До речі, дві команди з Чернігівської політехніки та ЧДТУ будуть працювати офлайн, решта – в онлайн-режимі. Наприкінці тижня ми підведемо підсумки та нагородимо учасників, – провела екскурс подій Тижня Анжела Іванівна.

К межах Тижня філософії та політики відбувся Фестиваль політики та культури. Це був конкурсний день, під час якого кілька команд майбутніх фахівців філологів, дизайнерів, філософів, правознавців, тощо мали підготувати інформацію та найцікавіші відомості про окрему державу світу. Команди-суперники, які знаходились в залі, за наданими відомостями мали завдання відгадати, про яку саме державу ведеться мова.

Слід відзначити, що команди підійшли до своїх завдань максимально креативно, тож їхні виступи вийшли не просто інформаційно наповненими, але й дещо просвітницькими. Учасники не лише ознайомились із політичним ладом, суспільним устроєм та культурою різних країн світу, а й доторкнулись повчальної істини, у який спосіб та за рахунок чого різні народи світу залишаються патріотами своєї держави.

За підсумками фестивалю, було вирішено не визначати конкретних переможців, бо всі учасники впорались із завданням однаково добре. Тож організатори вирішили підсолодити життя та вручили кожній із команд-учасниць смачні торти.

А кафедра філософських та політичних наук отримала від гостей заходу, колег із Чернігівської політехніки особливий подарунок, який тепер прикрашатиме її простір. Це картина, яка була написана студенткою факультету архітектури та дизайну Чернігівської політехніки та виграна на благодійному аукціоні на підтримку ЗСУ керівництвом навчального закладу.

 

Тетяна Євген’єва

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x