У Черкаському державному технологічному університеті під час проведення Тижня філософії та політики в межах Всесвітнього дня філософії серед низки цікавих заходів відбувся інтерактив, призначений для школярів територіальних громад Черкаської області. Захід започатковано вперше, але він виявився затребуваним. До провідного Черкаського університету приїхали школярі з Чигиринської ТГ. Урешті, повернулись додому задоволенні та з купою вражень.
Торік три викладачі кафедри філософських та політичних наук Володимир Пивненко, Олександр Лисенко та Ольга Крилова пройшли тренінгові навчання з громадянської освіти – від теорії до практики. Ці курси були запроваджені ЧДТУ як окрема навчальна дисципліна для студентів. Але методики цих курсів згодом було адаптовано під школярську аудиторію для того, щоб залучити якомога більше молоді та зацікавити її в можливостях змінювати суспільство.
– Навіть, якщо серед тих, хто взяв участь в нашому інтерактивні, не буде врешті наших студентів, ми переконані, що країна має мати відповідальних, мислячих та дієвих молодих людей, які будуватимуть нову країну. Ось у чому полягає місія цього інтерактивну, — пояснила старший викладач кафедри філософських і політичних наук ЧДТУ Ольга Крилова. — Ми сьогодні в межах Тижня філософії та політики в Черкаському державному технологічному університеті проводимо мінітренінг для школярів Чигиринської ТГ. Цей тренінг називається «Five Step Lab». Він присвячений темі демократії та орієнтований на громадянську просвіту і на залучення молоді до демократичних процесів в нашій країні. І зокрема, їхньої активної участі в громадському житті не лише України в цілому, але й кожної громади окремо. Ми намагаємось продемонструвати учням, що демократія починається саме з них, що саме вони здатні нести суспільству бажані зміни в своїй країні, у своїй школі, у своїй громаді, на будь-якому рівні. Ми проводимо наші зайняття в активному інтерактиві, щоб зацікавити та розворушити. Щоб вони не просто слухали наші лекції, але й брали участь у дискусії. І поки вони проявлятимуть активність, звісно необхідна інформація таки відкладатиметься в їхній свідомості. Отримані знання вони зможуть застосовувати далі.
Заступниця директора з виховної роботи ліцею № 1 міста Чигирин Оксана Куцеренко розповіла, що для участі в заході в межах Тижня філософії та політики до Черкас приїхали 30 школярів.
– Це наші старшокласники одинадцятого класу з чотирьох загальноосвітніх шкіл Чигирина та села Трушівці. Від нашого ліцею до цієї команди доєднались вісім учнів. Власне, охочих узяти участь у заході насправді було багато. Серед них такі наші вихованці, які вже визначились зі своїм бажанням навчатись у ЧДТУ. Тому для них було важливим познайомитись із вишем ближче. Тема спілкування та інтерактивного навчання обговорювалась завчасно. Звісно, запропонована програма заінтригувала – дітям було надзвичайно цікаво виїхати до обласного центру, познайомитись з науковцями ЧДТУ та можливо їхніми викладачами в недалекому майбутньому. Ця подорож може стати для когось із них без перебільшення вирішальною в житті. Між іншим, деякі наші випускники вже є студентами ЧДТУ, і вони також прийшли поспілкуватись із своїми земляками.
Тетяна Євген’єва
Світлини – пресслужба ЧДТУ