Кафедра фінансів ЧДТУ відзначила 30-річчя

Кафедра фінансів ЧДТУ відзначила 30-річчя

До свого ювілею кафедра фінансів Черкаського державного технологічного університету організувала круглий стіл, де зібралися викладачі, студенти, випускники, засновники та керівництво вишу.

Кафедру фінансів заснував 27 жовтня 1994 р. кандидат економічних наук, доцент, народний депутат України Ігор Єресько. У період із 2002 по 2015 роки кафедру очолював доктор економічних наук, професор Пасічник Юрій Васильович. Нині керує кафедрою фінансів докторка наук з державного управління, професорка, членкиня Ротарі клубу «Черкаси-Синергія» Ірина Гончаренко.

Підготовка ЗВО спеціальності «Фінанси» в Черкаській області була започаткована в 1994 році. І вперше на Черкащині, саме тут, розпочали набір студентів на спеціальність «Фінанси».

За цей період дипломи фінансистів отримали понад 6 500 осіб, із них – понад 800 магістрів. У складі кафедри – 1 доктор наук, 2 професори, 5 кандидатів економічних наук, доцентів та 2 провідні інженери. Кафедра фінансів здійснює підготовку кваліфікованих фахівців за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» освітньої програми «Фінанси і кредит» за освітніми ступенями «бакалавр» та «магістр» денної і заочної форм навчання.

– Я добре пам’ятаю цей період, коли була створена кафедра. На той час у нашій країні була величезна потреба в економістах, фінансистах, – зазначив ректор ЧДТУ Олег Григор. – Пригадую, що було дуже багато охочих навчатися на кафедрі фінансів, 12 груп по 30 осіб. Усі не поміщалися в аудиторіях, сиділи на східцях, у проходах.

Ректор подякував викладач кафедри фінансів за їхню роботу, ініціативи та підготовку молодих фахівців.

На ювілей завітав і перший завідувач кафедри фінансів, кандидат економічних наук Ігор Єресько.

– Варто зосередитися на декількох напрямках, які потрібні загалом Україні та й зокрема Черкащині. Це насамперед забезпечення фінансової безпеки. Я бачу, що ви досить активно працюєте в цьому напрямку, але не варто забувати, що в нині нас триває війна і зараз досить специфічні форми розвитку фінансової і науки, і практики. Я б хотів, щоб кафедра приділяла увагу підготовці саме цих фахівців, – наголосив Ігор Єресько. – Ще один напрямок – це формування не просто спеціаліста-фінансиста, а фахівців, який мислять глобально. Йдеться про глобалізацію свідомості наших студентів, не лише вміти діяти за певними алгоритмами, а й бачити ситуацію в цілому, уміти прогнозувати. Також важливо виховувати бажання в людей розвиватися, мотивувати працювати в Україні й для України.

Принагідно завідувачка кафедри фінансів Черкаського державного технологічного університету, професорка Ірина Гончаренко презентувала «Інтерактивний посібник з фінансової грамотності», який підготували викладачі кафедри фінансів ЧДТУ, де доступно розкриті теми власних фінансів, основ фінансової системи та фінансових послуг, заощаджень та інвестицій, валютних ризиків, запозичень й кредитування, а також фінансової безпеки.

Голова міждержавного комітету Rotary «Франція-Україна» Ксав’є Пако подякував, що його запросили на цю подію, та наголосив, що попри всі виклики він залишається із Україною.

Пан Ксав’є Пако – ротарієць, меценат, який уже кілька років допомагає Україні, особливо з початку повномасштабного вторгнення. На ювілей він прибув теж не з пустими руками. Для університету подарував два генератори та кортоплечистку.

Привітати рідну кафедру прийшли й успішні її випускники Тетяна Харенко, очільниця департаменту фінансової політики Черкаської міської ради та  Ростислав Ніконов, директор ЧОД АБ «Укргазбанк».

Як зазначила пані Тетяна, рівно 30 років тому вона стала студенткою кафедри фінансів.

– Моїм науковим керівником був Ігор Єресько, тож він мене навчив гарно рахувати гроші й сьогодні я рахую кошти міста Черкаси. А наш бюджет становить понад 5 млрд грн, – поінформувала Тетяна Харенко. – Дякую кафедрі, викладачам за те, що навчили навчатися, постійно розвиватися й не зупинятися на досягнутому.

Ростилав Ніконов подякував викладачам за створення атмосфери:

– Вона була в часи мого навчання і є зараз. Адже це насамперед запорука того, що ви виховуєте націю людей, які формують країну, і даєте тих фахівців, які завжди затребувані.

Декан факультету економіки й управління Віктор Демиденко пригадав той час, коли кафедра була створена й почала активно працювати.

– Бажаю процвітання, ви йдете правильним шляхом, популяризуючи серед молоді фінансові науку та грамотність, – наголосив пан Віктор. І до ювілею від колективу факультету презентували картину.

 

Олеся Зінченко

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x