У Черкасах громадськість вчили адвокатувати свої права  

У Черкасах громадськість вчили адвокатувати свої права   

Тренінг «Ефективні інструменти впливу громадськості на процес прийняття рішень органами влади для забезпечення прав осіб з інвалідністю» відбувся 25 листопада в Черкаському інституті міста. Організувала захід БО «Благодійний фонд “Родина ЛГ».

Заняття провели для волонтерів, ВПО, ветеранів та людей з інвалідністю. Таке навчання організувала БО «Благодійний фонд “Родина ЛГ» в межах адвокаційної кампанії, яку наразі реалізовують у Черкасах, за підтримки організацій «Ліга сильних» та «ООН-жінки».

Про інструменти для захисту своїх прав та їхнє грамотне застосування розповідала тренерка заходу Людмила Проценко.

— Цей тренінг корисний для всіх, але для людей з інвалідністю особливо. Мова йде і про те, як відстояти свої права, і про те, куди звертатися в разі їх порушення. Ба більше — цей захід про те, як організувати простір довкола та співпрацювати з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, місцевою владою та як залучити відповідальні установи до створення безбарʼєрного простору та задоволення людей з інвалідністю, — зазначила Людмила Проценко, тренерка з питань інклюзії, регіональна координаторка взаємодії з громадськістю уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Учасники тренінгу поєднували вивчення теорії та виконання інтерактивних вправ. Зокрема, дізнавалися номери гарячих ліній, оперативної служби у місті Черкаси та зʼясовували, хто наразі є Уповноваженим у правах людей з інвалідністю у Черкаській області. Розглядали формулу успішного розвитку «громада + влада = результат». Також вивчали, як громадська участь має пропагуватися та якими принципами заохочуватися.

Учасники також мали змогу висловити власні думки щодо проблем міста. Серед названих недоліків — непристосованість міста до потреб людей з інвалідністю, недостатній рівень підтримки ВПО та ветеранами, а також наявність труднощів при підтвердженні статусу людини з інвалідністю.

На тренінгу дізнавалися про роль інформаційних запитів для захисту своїх прав, як правильно комунікувати з владою для вирішень питань та до кого потрібно звертатися у разі порушення своїх прав. Обговорили також вплив громадських активістів на життя міста.

— Мені було цікаво дізнатися про проблеми людей з інвалідністю та про те, що вони, на щастя, не одні завдяки громадським організаціям і можуть отримати якусь допомогу. Через війну питання безбарʼєрного простору актуальне як ніколи, адже збільшується кількість людей, для яких проблематично потрапити в якийсь заклад через його непристосованість, — ділиться учасниця тренінгу Олена Качура.

Варто зазначити, що реалізована в Черкасах адвокаційна кампанія дала змогу залучити міську владу до виконання рекомендацій для покращення безбарʼєрності міста. Це, зокрема, встановлення озвучених світлофорів на перехрестях, облаштування вбиралень для людей з інвалідністю, створення електронної та фізичної мапи доступності для демонстрації громадських туалетів за рівнем доступності та ремонт певних ділянок доріг.

— Ці інструменти необхідні всім категоріям населення, особливо зараз. Адвокаційна кампанія майже завершена і я задоволена її результатами. Я вважаю, це був складний крок, але він потрібен для того, щоб влада чула громадськість. І ми знайшли ці інструменти, вправно їх використали. До такої діяльності залучаємо людей, аби вони вірили, що б не робилося в місті — нічого не зробиться без них, — зазначила засновниця і директорка благодійного фонду «Родина ЛГ» Олена Гавриш.

 

Ольга Ярмолич

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x