Першого грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. На Черкащині від цієї хвороби у 2024 році померло 20 людей.
Про це інформують в пресслужбі Черкаського обласного центру контролю й профілактики хвороб.
День покликаний підвищити поінформованість щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус.
Із початку 2024 року в Україні офіційно зареєстровано 7 841 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 2 312 пацієнтів діагностовано СНІД, а 899 людей померли від СНІДу.
На Черкащині виявлено 246 випадків ВІЛ-інфекції, 45 випадків СНІДу, 20 осіб померло від СНІДу.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфікованими, вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.
Вірус передається:
— статевим шляхом (при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою);
— парентеральним шляхом (через кров, насамперед, через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин; через забруднений, нестерильний медичний інструмент);
— від ВІЛ-інфікованої матері до дитини (під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком).
ВІЛ-інфекція не передається:
— через рукостискання;
— обійми;
— кашель або чхання;
Україна залишається регіоном із високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції. Вона знаходиться на другому місці у Східній Європі за кількістю людей, які живуть з ВІЛ. За інформацією Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД в Україні проживає більше 250 тисяч українців, які інфіковані ВІЛ.
Щодня діагноз «ВІЛ» отримують майже 60 українців та помирає від СНІДу сім людей.
ВІЛ – це не вирок, це хвороба, яку треба вчасно діагностувати і лікувати. За таких умов можна вести якісне і повноцінне життя, — зазначають фахівці.