![Дослідження науковця з Черкащини опублікували в Оксфордському університеті](https://novadoba.com.ua/wp-content/uploads/2024/12/IMG_7910.jpeg)
Доцент кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Тарас Ромащенко став одним із авторів 74 випуску журналу «Forced Migration Review».
Про це повідомляють у пресслужбі університету.
Журнал видається Центром дослідження біженців (Refugee Studies Centre) та Кафедрою міжнародного розвитку (Department of International Development) Оксфордського університету.
– Опублікована в Оксфорді праця під назвою «Reverse remittances as a new normal for Ukraine: evidence from Germany and Austria» містить попередні результати проведеного мною якісного дослідження, що безпосередньо торкається українських вимушених мігрантів під час війни. В статті аналізується відносне нове для України явище зворотних грошових переказів. Наша держава до повномасштабного вторгнення традиційно вважалась нетто-отримувачем грошових трансфертів із-за кордону від трудових мігрантів. В умовах війни цей тренд змінився на протилежний, оскільки, тільки за оцінками НБУ, українські біженці в країнах перебування щомісяця витрачають мільярди доларів/євро, зароблених чи заощаджених в Україні. Під час проведення напівструктурованих інтерв’ю з українськими вимушеними мігрантами в Німеччині і Австрії вдалося отримати відповіді на низку пов’язаних зі зворотними грошовими переказами питань, а також на їх основі сформулювати відповідні рекомендації для усіх залучених сторін, — поділився Тарас Ромащенко.
Публікація в часописі провідного університету планети дає підстави сподіватися на якнайширше, глобальне розповсюдження результатів проведеного дослідження. Цьому сприятиме не лише 40-річна історія видання, яке є одним із найвпізнаваніших у своїй царині. Forced Migration Review видається у паперовій та електронній формі (Open Access), а також активно просувається в цілому та постатейно серед зацікавленої наукової спільноти в соціальних мережах і не тільки. Крім того, кожен випуск виходить окремо однією з чотирьох мов: англійською, іспанською, французькою та арабською.
Зі слів Тараса Ромащенка, його стаття в журналі Оксфордського університету вже направлена на розгляд до репозитарію ЧНУ. Після схвалення ознайомитися з нею можна буде і завдяки електронним ресурсам Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича.