Черкаські учні здійснили освітню подорож на рідні землі Михайла Драй-Хмари

Черкаські учні здійснили освітню подорож на рідні землі Михайла Драй-Хмари

Учні і педагоги Першої міської гімназії Черкас вшанували пам’ять випускника цього навчального закладу, відомого поета Михайла Драй-Хмари. Про це йдеться в сюжеті ТРК «Ільдана».

Михайло Драй-Хмара – український поет, літературознавець, поліглот, перекладач і педагог. Він народився 1889 року в селі Малі Канівці, що на Чорнобаївщині, а у 1902-му вступив до Черкаської гімназії, першої міністерської, де закінчив чотири класи.

Нині в Черкаській першій міській гімназії у межах загальноміського конкурсу на отримання грантів міського голови в галузі освіти втілили освітню подорож шляхами поета: учні разом із педагогами й директором гімназії Сергієм Саєнком вирушили в дорогу від місця вшанування до місця народження видатного земляка.

Перша зупинка – провулок імені Михайла Драй-Хмари, що рішенням Черкаської міської ради нещодавно з’явився на карті міста. На наріжному будинку встановили меморіальну дошку, а родині, яка там мешкає, вручили номерний будинковий знак із новою назвою провулку.

— Я вважаю, що перейменування провулка Айвазовського іменем Драй-Хмари дуже важливе для людей в Україні, тому що ми повинні знати наших людей, наших випускників та наших співвітчизників, — поділився учасник подорожі, учень гімназії Дмитро Гоголюк.

Наступна зупинка подорожніх – батьківщина Михайла Драй-Хмари, село Малі Канівці. Школярі відвідали тамтешню школу й музейне приміщення, ознайомилися з сімейними документами поета, роздивилися фото та поговорили з місцевими.

— Мені найбільше запам’яталися розповіді про життєвий шлях земляка — те, як він досяг успіху, як подорожував зі своєю донькою. Також розказували про його батьків. Дуже сподобалося, як молодь читала його поеми, вірші, як вони відчували їх. А як селяни співали пісні! — каже учениця Софія Душейко.

Усі учасники заходу отримали пам’ятні сертифікати на пам’ять про подію.

Учителька української мови Першої міської гімназії Алла Мех зізнається: було дуже приємно отримати зворотній зв’язок від мешканців провулка, які зазначили, що це потрібно давно було зробити, і інформування таке потрібне мешканцям.

— Також ми були здивовані і вражені тим, як односельці Михайла Драй-Хмари ставляться до цієї постаті, зберігають пам’ять про нього і передають наступним поколінням. Сподіваюся, наші учасники після цієї зустрічі теж залишили у своїй пам’яті спогади та враження, — сказала пані Алла.

Більше новин — у нашому телеграм-каналі

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x