Полярник прочитав лекцію про наукові дослідження в Антарктиді для черкаських студентів

Полярник прочитав лекцію про наукові дослідження в Антарктиді для черкаських студентів

Український зоолог Сергій Глотов прочитав гостьову лекцію в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 6 грудня. 

Про це повідомляють у пресслужбі університету.

Сергій Володимирович розповів про непростий шлях 27-ї української антарктичної експедиції до Антарктиди в 2022 році, роль українського криголама «Ноосфера» для досліджень Антарктики. Ознайомив із особливостями життя на станції «Академік Вернадський» та основними напрямами наукових досліджень на ній. Більшість досліджень на станції українські науковці проводять у межах міжнародних програм, спрямованих на вивчення змін клімату на природу Антарктики. Результати досліджень мають значення для міжнародного іміджу України та розробки заходів для покращення життя всього людства.

У цікавій та невимушеній формі пан Сергій більш детально розповів про біологічні дослідження. Присутні на лекції дізнались про основні протоколи наукових досліджень, використання як класичних, так і сучасних методів досліджень. Зокрема, орієнтацію науковців на отримання наукових даних за допомогою різноманітних датчиків, що дозволяє отримати більше інформації. Присутніх на лекції вразило велике біорізноманіття, яке є в різних екосистемах поблизу української антарктичної станції. Адже більшості відомі такі антарктичні тварини, як пінгвіни та морські ссавці. Поряд із цим, під пильним оком українських науковців сьогодні перебувають світ дрібних безхребетних тварин, різноманітні рослини. Протягом останніх десятиліть відбувається зростання чисельності субантарктичного пінгвіна, а його розселення призводить до кардинальних змін у природних екосистемах Антарктики. Тому важко переоцінити значення довготривалих моніторингових досліджень, які ведуться науковцями.

Сергій Глотов став одним із перших науковців, який провів на станції «Академік Вернадський» безперервно дві зимівлі. У результаті було зібрано унікальні дані щодо флори та фауни району, де розташована станція «Академік Вернадський». Вже сьогодні науковцями описаний новий вид паразитичних червів риб, який було зібрано паном Сергієм. Нині він працює в Державному природознавчому музеї та продовжує опрацьовувати зібрані матеріали.

На лекції були присутні студенти та викладачі ННІ природничих та аграрних наук, кафедри туризму і готельно-ресторанної справи, кафедри фізики, члени ректорату. Усі почули цікаві для себе факти та отримали незабутні враження від спілкування.

У межах візиту до Черкаського національного університету Сергій Глотов запланував спільні дослідження з науковцями ННІ природничих та аграрних наук та проведення інших заходів.

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x