Мільйони еритроцитів утворюються і помирають щосекунди, а після здачі цільної крові цей процес активізується, наголошують у Черкаській обласній станції переливання крові.
Спеціальні клітини нирок, які називаються перитубулярними, відчувають, що через втрату еритроцитів знижується рівень кисню в крові, і починають секрецію білка еритропоетину. Він переноситься кров’ю до кісткового мозку. У свою чергу, кістковий мозок виробляє стовбурові клітини − будівельні блоки, які організм використовує для створення різних типів клітин крові − еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів. Еритропоетин повідомляє стовбуровим клітинам, що їм потрібно розвиватися у еритроцити, а не в лейкоцити або тромбоцити.
В еритроцитах міститься залізовмісний білок гемоглобін, який транспортує кисень до всіх клітин тіла, тож перед кожною кроводачею лікарі перевіряють рівень гемоглобіну, щоб пересвідчитися, що в організмі донора не виникне дефіцит заліза та не розвинеться анемія − кисневе голодування тканин.
Після кроводачі рівень гемоглобіну більшості людей повертається до норми через 6−12 тижнів.
За деталями щодо донорства крові звертайтеся за телефонами Черкаської обласної станції переливання крові: (063) 055-31-47 або (0472) 56-29-76.