Кількість регулярних донацій крові на рік у чоловіків і жінок не перевишує 6, із мінімальною перервою між стандартними донаціями 60 днів. Щоб запобігти розвитку залізодефіцитної анемії, регулярних донорів обстежують за показником умісту феритину. Йдеться на фейсбук-сторінці Черкаської обласної станції переливання крові.
Щоб рівень заліза був у нормі, найліпше споживати продукти найбільшим його вмістом. А саме тваринного походження: червоного м’яса, печінки, морепродуктів. Рекордсмени з його вмісту серед рослинної їжі – горіхи, бобові, гречка, чорнослив, курага, листова капуста, морська капуста, кунжут, шпинат, яблука, гранат. Аби залізо якнайкраще засвоювалося, слід доповнювати його вітаміном С, що міститься у капусті, цитрусових, кислих ягодах.
Але перш ніж приймати будь-які препарати заліза варто проконсультуватися із лікарем та здати відповідні аналізи. Адже лише фахівець може врахувати взаємодію з іншими ліками, призначити правильне дозування та за потреби додаткові обстеження. У деяких людей залізо майже не засвоюється у ШКТ – у таких випадках призначаються спеціальні ін’єкції.
Також фахівці нагадують, що між донаціями плазми чи тромбоцитів − 14 днів для будь-якої статі.
Після п’яти регулярних донацій рекомендовано зробити перерву не менше 3 місяців. Якщо ви здали цільну крові, то на донацію плазми або тромбоцитів можна йти через 30 днів.
Також варто пам’ятати, що кров потрібна завжди, особливо в умовах воєнного стану. У медичній практиці є дуже багато ситуацій, зокрема непередбачуваних, де потрібне переливання крові й жоден із нас не застрахований від імовірності стати цим пацієнтом.
Детальніше про те, де здати кров на Черкащині, можна переглянути за лінком: https://www.donor.ua/centers/region/23
Якщо маєте запитання щодо донорства, звертайтеся за телефонами Черкаської обласної станції переливання крові: (063) 055-31-47 або (0472) 56-29-76.
Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba