Чи можуть люди з діабетом бути донорами крові?

Чи можуть люди з діабетом бути донорами крові?

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Цей день – нагадування людству про те, що за останні десятиліття захворювання значно поширилось в усьому світі.

Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну, гормону, що регулює рівень цукру (глюкози) у крові. Або ж організм не може ефективно реагувати на вироблений гормон.

Діабет І типу зустрічається в 10–15% випадків. Те, що причини його виникнення поки недостатньо вивчені, робить захворювання неможливим до запобігання. Водночас, більшість випадків виникнення діабету ІІ типу пов’язані з надлишком ваги, порушенням дієти та браком фізичної активності. У 80% випадків від захворювання можна вберегтись.

Норма показників глюкози в крові

Забір крові натщесерце:

3,5–5,7 ммоль/л – норма для дорослих;

4,2–6,4 ммоль/л – норма для дітей;

у людей похилого віку та при вагітності глюкоза в нормі – 3,3–6,5 ммоль/л.

У Черкаській обласній станції переливання крові нагадують, що люди, які хворіють на цукровий діабет, не можуть бути донорами. Адже це може мати негативні наслідки насамперед для їхнього здоров’я. Усі хронічні захворювання: ревматоїдні, цукровий діабет, інфекційні, гіпертонічна хвороба важкого ступеня, із кризами, що потребує постійного прийому препаратів – це ще не повен перелік абсолютних протипоказів для донорства крові.

 Детальніше про те, де здати кров на Черкащині, можна переглянути за лінком: https://www.donor.ua/centers/region/23

Якщо маєте запитання щодо донорства, звертайтеся за телефонами Черкаської обласної станції переливання крові: (063) 055-31-47 або (0472) 56-29-76.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x