«У Черкасах є історичні будівлі, які треба реконструювати і робити доступними», – Олена Гавриш

«У Черкасах є історичні будівлі, які треба реконструювати і робити доступними», – Олена Гавриш

Круглий стіл на тему «Європейські практики містобудування в черкаському вимірі» провели нещодавно в Черкасах. Серед обговорюваних тем – питання безбар’єрності міста. Про основні проблеми та кроки для їхнього подолання розповіла голова Благодійного фонду «Родина ЛГ» Олена Гавриш.

Як вона зазначила, нещодавно на сесії міської ради затвердили програму із безбар’єрності міста на 2025–2027 роки. У цій програмі затвердили, зокрема, основні шляхи пересування жителів міста, аби забезпечити створення доступної інфраструктури міста для усіх черкащан.

«Ми не можемо одразу всюди зробити все доступним і безбар’єрним, але можемо визначити основні шляхи пересування та перешкоди, які там є», – зазначила Олена Гавриш.

Подібний моніторинг, як зазначила Олена Гавриш, проводять і для інших об’єктів інфраструктури міста. Зокрема, за її словами, БФ «Родина ЛГ» займається питанням доступних громадських вбиралень.

«Жителі нашого міста, які виходять на вулицю, зіштовхуються з проблемою відсутності безбар’єрних громадських вбиралень. Не те, що їх немає – ми знаємо про вбиральню в МакДональдз чи в «Любаві». А що робити людям із інвалідністю? Що робити хлопцям і дівчатам на милицях чи з ампутаціями?» – зазначила Олена Гавриш.

У Черкасах, за її словами, достатньо безбар’єрних вбиралень. Проте, за даними моніторингу, який проводили в Черкасах, по-перше, мало хто знає про їхнє розташування. По-друге, не всі заклади, де є такі туалети, впускають людей із інвалідністю ними скористатись. Окрім вбиралень, перевіряли й безбар’єрність входу до таких приміщень. Зокрема,  наявність пандусів.

Моніторингові анкети, як зазначила Олена Гавриш, мають робити щорічно: «Із 2020 року всі комунальні та державні установи мають самостійно проводити моніторинг щодо доступності. Він достатньо великий, там 148 питань, але це обов’язково має виконуватися».

Одним із позитивних результатів таких заходів щодо доступності міста, як зазначає Олена Гавриш, є врахування у бюджетах закладів коштів на ремонти для створення безбар’єрних просторів.

Окремої уваги потребує врахування потреб людей із інвалідністю при реконструкції історичних будівель.

«У Черкасах є історичні будівлі, які можна й треба реконструювати. Є і можливість зробити їх доступними. Це не тільки старовинні будівлі, а будівлі часів радянського союзу», – говорить Гавриш.

Окрім цього, наразі триває процес створення мапи доступності міста Черкаси, яку можна буде переглянути в електронному та паперовому виглядах і створити для демонстрації вбиралень за рівнями доступності.

Наразі робота над безбар’єрністю Черкас триває. У розв’язанні цих питань, як зазначила Олена Гавриш, зацікавлені фахівці як міської ради, так і ОВА.

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x