На ІІ Регіональному ветеранському форумі в Черкасах напрацьовували дорожню карту для громад

На ІІ Регіональному ветеранському форумі в Черкасах напрацьовували дорожню карту для громад

У Черкасах відбувся ІІ Регіональний ветеранський форум. На ньому підбили проміжні результати впровадження ветеранської політики на Черкащині. Також тут напрацьовували подальшу дорожню карту для громад.

Як зауважив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець перед початком дискусійних панелей, ветеранська політика – це насамперед про безпеку, про людський капітал та економічне відновлення, а також про обʼєднання суспільства.

– Це один із ключових пунктів Плану внутрішньої стійкості від Президента України, – сказав Ігор Табурець. – Дякуємо також Мінвету, всім дотичним міністерствам за стабільну підтримку.

Рік тому, на першому такому форумі, громадам були поставлені чіткі завдання. Відтоді Черкащина стала одним із лідерів щодо відбору і працевлаштування фахівців із супроводу ветеранів. На сьогодні в області вже працюють 50 ветеранських просторів. Також тут нарощують реабілітаційні спроможності.

Наступний пріоритет – забезпечення житлом ветеранів. Загалом цьогоріч 200 родин зможуть придбати власний дім за державними програмами. Крім того, в області реалізовують й інші інструменти забезпечення житлом наших захисників і захисниць. Як приклад приватно-державного партнерства – будинок у Золотоноші. Соціально відповідальний бізнес, організації різного рівня – незмінні партнери в інтеграції ветеранів на Черкащині.

– Я дуже ціную не слова, а справи, – сказав очільник ОВА. – Тому прошу всіх учасників, щоб цей форум, так само як і минулорічний, продовжувався реальними справами та рішеннями для наших захисників і захисниць.

Учасники форуму підкреслили, що ефективна реалізація ветеранської політики у державі та створення умов для адаптації ветеранів у мирному житті можливі лише за активної участі органів місцевого самоврядування.

На цьому наголошував і заступник міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько, який узяв участь у форумі.

– Ветеран повертається не у державу, він повертається у конкретну громаду. По допомогу він звертається до місцевої влади. Проєкти, які держава започатковує для ветеранів, реалізовуються, насамперед у громадах, – зазначив заступник міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько.

Також за словами Приходька, пріоритетними напрямки наступного року є фізичне й ментальне відновлення військових та ветеранів.

У 2024 році для ветеранів запровадили додаткові послуги, окрім зубопротезування, лікування зубів.

– Загальний пакет зараз становить 40 тисяч гривень на одного захисника і захисницю, а також на наших військовослужбовців, які на сьогодні виконують бойові завдання. Законтрактовано вже понад 333 заклади по всій Україні. Працюємо над тим щоб розповсюдити, зробити більшою мережу, – зазначив пан Руслан.

Також у найближчих планах – розширення пакетів медичних гарантій щодо реабілітації.

– Спільно з Міністерством охорони здоров’я плануємо розширити пакети медичних гарантій у частині реабілітації. Наступне, що також ми з січня почнемо імплементувати – це забезпечення медичних гарантій в частині оглядів, МРТ, КТ, рентген й інші процедури, які на сьогодні є дорогими. Вони мають бути безоплатними для наших захисників і захисниць.

Як зазначив Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко, у Черкасах завжди підтримували своїх героїв не словами, а справами. Місто стало одним з перших в Україні, де ухвалили Комплексну програму соціальної підтримки захисників України та членів їхніх сімей. Програма передбачає різні види матеріальної та психологічної підтримки ветеранів.

А облаштовувати ветеранські простори, створення яких обговорювали учасники форуму, у місті почали іще в 2019 році.
«Ветеранські простори у нас створено на трьох локаціях. До вирішення питання підходили комплексно, намагаючись створити умови для наших бійців, де б вони могли покращити свою фізичну форму, отримати соціально- психологічну допомогу, вирішити питання соціального характеру і так далі», – зазначив Черкаський міський голова.

 

Світлини – пресслужба Черкаської ОВА

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x