У Черкасах почав діяти новий соціальний простір

У Черкасах почав діяти новий соціальний простір

20 грудня відбулося урочисте відкриття мультифункціонального простору «СпівДія Хаб-Черкаси». Ця подія стала підсумком спільної роботи та взаємодії Черкаської міської ради, благодійного фонду «СпівДія» та громадської організації «Об’єднання багатодітних родин «Крила». Ініціатива створення такого простору виникла від бажання цих інституцій мати можливість надавати комплексну допомогу жителям міста, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації. У Черкасах мультифункціональний простір відкрився слідом за аналогічними просторами в Кропивницькому, Чернівцях, Одесі, Луцьку, Полтаві, Івано-Франківську, Житомирі, Миколаєві, Дніпрі, Донецьку, Запоріжжі та Харкові.

Як розповіла голова ГО «Об’єднання багатодітних родин «Крила», депутатка Черкаської міської ради Валерія Шинкарьова, завдяки спільним зусиллям благодійних фондів, міської влади, фінансовій підтримці фонду BlueCheck Ukraine та черкаського бізнесу на місці занедбаного приміщення вдалося облаштувати сучасний простір, де кожен охочий зможе отримати необхідну допомогу та підтримку.

– Наразі хаб пропонує широкий спектр послуг. Головне — якісних та абсолютно безкоштовних, — зазначила фаховий психолог, керівниця мультифункціонального простору «СпівДія» Вікторія Дараган. — Це, наприклад, «СпівДія» психологічна служба, де консультують та надають психологічну підтримку кваліфіковані психологи. Наші юристи, зокрема, допоможуть у правовий спосіб захистити також дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, а також дітей ветеранів та військовослужбовців.

Це «СпівДія» працевлаштування. Цей підрозділ хабу проводить безкоштовні кар’єрні консультації за участі експертів ринку праці, тренінги та групові заняття, розробляють для відвідувачів хабу індивідуальний кар’єрний план.

Юридична служба «СпівДія» надає безоплатні послуги в сфері цивільного, сімейного, трудового та адміністративного права, допомагає підготувати необхідний пакет документів та впоратися з усіма юридичними викликами, із якими доводиться стикатись українцям. Хаб також велику увагу приділяє дітям і є для них максимально безпечним та цікавим простором. Для них запропоновано заняття з різних видів творчості, майстер-класи, командні пізнавальні заняття, активні та рухливі ігри, квести гуртом. Тут можна буде отримати базову благодійну допомогу (одяг та продукти першої необхідності).

– Тобто, ми всі у «СпівДія» прагнемо, аби жителі громади отримували комплексні послуги. А ті її члени, які потребують особливої допомоги, отримали якісну підтримку. Саме тому для забезпечення екосистемного підходу та створення «живого» простору об’єднались міжнародні партнери, благодійні фонди, різні місцеві стейкхолдери та надавачі послуг, провідні вищі навчальні заклади Черкаського регіону, – наголосила Дараган.

Виконавча директорка благодійного фонду «СпівДія» Надія Савинська підкреслила:

– Ми хочемо, щоб жителі громади отримали пакет необхідних соціальних послуг. Людина, яка потребує підтримки, у підсумку за нашої допомоги має стати незалежною від цієї допомоги та саморозрадною. Ми лише надаємо ключі для вирішення її проблем. Саме з цією метою і пропонуємо екосистему послуг від психоемоційної та правової допомоги до кар’єрних консультацій, які допоможуть знайти роботу та відкриють нові професійні можливості. Ми запрошуємо жителів Черкас та області, які потребують підтримки, завітати до нашого екологічного простору та скористатись доступними послугами.

До слова, хаб розміщується в Черкасах за адресою: вул. Хоменка 14 /2.

– Відкриття «СпівДія Хаб-Черкаси» стало черговим кроком до створення в нашому місті комфортного середовища для життя та розвитку. Впевнений, що цей проєкт стане важливим центром підтримки всіх, хто її потребує. А головне тих, хто постраждав від наслідків війни, переселенців та наших військових, — акцентував Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко.

У ході презентації мультифункціонального простору було підписано угоду- меморандум щодо всебічної співпраці «СпівДія Хаб-Черкаси» із провідними вищими навчальними закладами Черкащини. Із боку ЧНУ ім. Богдана Хмельницького була уповноважена засвідчили підпис ректора вишу Олександра Черевка проректорка з освітньої, виховної та іміджевої діяльності Галина Гаврилюк, а з боку ЧДТУ його ректор Олег Григор.

– Черкаський державний технологічний університет безумовно радий запрошенню на цю важливу подію. На базі нашого навчального закладу ще задовго до повномасштабного вторгнення проводились навчання для ветеранів війни з вміння організувати власну справу та створення власних бізнес-проєктів. Я думаю, що ми цей напрям нашої просвітницької та соціально значущої роботи продовжуватимемо далі. І вже до «СпівДія» простору залучатимемо наших студентів. Ми маємо доволі багато освітніх програм, які безпосередньо пов’язані з допомогою ветеранам. Молодь має зробити все для людей, які пройшли досить складний шлях, адаптуватись до цивільного життя та власне мали гідне життя з мінімумом проблем, які додає суспільство, — прокоментував Олег Олександрович.

– Ми вже давно працюємо у цьому проєкті. Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького багато робить у зазначених напрямках. Тут сьогодні невипадково присутня наша студентська рада, — зазначила Галина Гаврилюк. — Ми прийшли, щоб побачити наочно, де працюватимуть наші студенти. Наш заклад обіцяє хабу «СпівДія» всебічну підтримку.

 

Тетяна Євген’єва

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x