Замість ялинки – красень Дідух, на зміну заморським повітряним прикрасам – традиційний солом’яний Павук

Замість ялинки – красень Дідух, на зміну заморським повітряним прикрасам – традиційний солом’яний Павук

Збереженню та популяризації автентичних різдвяно-новорічних атрибутів присвячені майстер-класи від членів Черкаського осередку Національної спілки народних майстрів. Весь грудень Галерея народного мистецтва України в Черкасах повниться людом від малого до великого. Хтось прийшов помилуватись багатогранним мистецтвом черкаських майстрів представленому спілчанською виставкою «Різдвяна зірка». Хтось здійснив свою давню мрію та створив власноруч першого в житті красеня Дідуха або традиційну українську новорічну прикрасу Павука, а хтось спробував розібратись у традиції виготовлення Різдвяних звізд.

Як свідчить голова Черкаського осередку Національної спілки майстрів України Ольга Мартинова, сьогодні люди все частіше цікавляться, вивчають та долучаються до відтворення українських різдвяних традицій. І це не може не тішити та зігрівати тих, хто багато років популяризує народне, автентичне, мистецтво.

 

– Воно є справжнім скарбом! І коли все більше українців мають бажання прикрасити свою домівку до Різдва та новоріччя традиційними прадавніми атрибутами – стелю повітряним Павуком, а найголовніший святковий куток – паном Дідухом (як це завжди робили наші пращури), коли люди відмовляються від ялинки та замінюють її на суто наше, українське, то така тенденція не може не надихати, – поділилась Ольга Мартинова. – Звісно, ми не забули й про створення автентичних Різдвяних звізд у традиції різних куточків України. Тому з превеликою радістю проводимо в Галереї наші просвітницько-мистецькі майстер-класи за участі народних майстрів Черкащини. Вони й самі, до речі, вчаться та удосконалюють техніки трохи забутого мистецтва соломо плетіння. Ці майстер-класи, до речі, є надзвичайно затребуваними. Їх ми проводимо в межах проєкту «Житнє перевесло», який започаткувало та підтримує управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. Першим етапом цього грантового проєкту стала виставка, що викликала велику зацікавленість відвідувачів, – «Спасівський букет». Виставка та майстер-класи до українського Різдва є чудовим продовженням проєкту та свідченням готовності працювати над ним далі, розширяти аудиторію.

Надзвичайно цікаву лекцію з демонстрацією провела народна майстриня, колекціонерка та педагог із Чигиринщини Лідія Солодар. Усі нюанси створення Дідуха розкрила Ольга Собкович, унікальна майстриня, що приїхала до Черкас із Легедзиного. А виготовляти Павука черкасців вчили майстриня Наталія Кулак разом із Ольгою Мартиновою.

 

Тетяна Євген’єва

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x