Рік теплих аномалій завершується. Уперше на Черкащині за 100-річну історію метеорологічних спостережень середньорічна температура 11,7° тепла, що аж на 3º вище кліматичної норми. Перше місце на температурному кліматичному п’єдесталі посіла весна. Літу не вистачило лише 0,2º, щоб стати найспекотнішим, а зима й осінь посіли друге та третє місце.
А ще 2024 рік запам’ятається січневими морозами 17–18º, пилом із пустелі Сахара й ранніми грозами та градом у березні, брудними дощами у квітні, надто грозовим червнем, надмірною та тривалою липневою спекою з температурами 35–37º, імлою та задимленням від природних пожеж у вересні, тривалим бездощів’ям (на Смілянщині 7 місяців) та найдовшим пожежонебезпечним періодом.
31 грудня – без істотних опадів. Температура вночі 0–2° тепла, удень 3–5° тепла.
Тепла атмосфера переходить у 2025 рік, і з початку січня розпочинається новорічна хвиля березневих температур.
1–2 січня – без опадів. Температурний фон підвищиться на 2–3º: уночі 1–3º тепла, удень 7–9º тепла.
3 січня до нашого регіону наблизяться атмосферні фронти, які зумовлять опади у різних фазах: мокрий сніг і сніг та зниження температури на 3–4°: уночі 0–2° морозу, удень 2–4º тепла. Місцями встановиться невеликий сніговий покрив.
За попередніми прогностичними розрахунками, потенціал зими ще не вичерпаний, і вже є прогнози на відчутне похолодання 9–11 січня.
За інформацією Черкаського гідрометцентру
Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba