«Без учителя не буде учня, а без учня — учителя»:  у Черкасах нагородили переможців обласного туру всеукраїнського конкурсу  «Учитель року – 2025»

«Без учителя не буде учня, а без учня — учителя»:  у Черкасах нагородили переможців обласного туру всеукраїнського конкурсу  «Учитель року – 2025»

Церемонія нагородження переможців обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025»  відбулася 18 лютого у Черкаському обласному інституті післядипломної освіти, повідомляє кореспондентка «Нової Доби».

У  першому етапі конкурсу взяли участь 57 педагогів із усіх районів Черкащини в чотирьох номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Трудове навчання» та «Хімія». Нині обласний етап завершено. Фіналістами стали 12 педагогів області.

З вітальним словом до учасників звернувся заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександра Шамрай:

— Дуже приємно бачити, що молоді креативні вчителі сьогодні беруть участь у конкурсі, тому що Нова українська школа повинна мати нового вчителя, який буде агентом змін. І коли ми сьогодні створюємо свою освітню систему, повинні гордитися тими вчителями, які доносять дітям усе те, що самі мають в знаннях, в серці, в душі.

Під час церемонії нагородження фіналісти представляли себе аудиторії в конкурсі «А ви про мене ще не знали…», де розповідали про свою педагогічну та позакласну діяльність, здобутки та захоплення, а також демонстрували власні таланти.

— Мистецтво, яким володіє вчитель — це вміння пробудити радість від творчого вираження отримання знань. Моя місія як вчителя історії — це не просто передати дітям знання про минуле, а й допомогти їм стати справжніми патріотами, свідомими громадянами, які здатні творити майбутнє своєї країни, — розповідає вчителька історії Черкаської загальноосвітньої школи №32 Ірина Таран.

Представили аудиторії фіналісти конкурсу також і своє бачення школи майбутнього, візуалізувавши її за допомогою інструментів штучного інтелекту. Зокрема педагоги зазначали, що школа майбутнього — це та школа, де освіта будується на рівності, взаємоповазі та інклюзивності.

 

Отож, 3-тє місце в обласному турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2025» посіли:

— Руслан Билина, учитель Тернівського ліцею Тернівської сільської ради;

— Ірина Таран, учителька Черкаської загальноосвітньої школи І-III ступенів Nº 32 Черкаської міської ради;

— Василь Мусієнко, учитель Драбівського ліцею Драбівської селищної ради;

— Світлана Степаненко, учителька Звенигородського опорного закладу загальної середньої освіти імені Тараса Шевченка Звенигородської міської ради.

Вітав та нагороджував фіналістів, які посіли третє місце, начальник управління освіти й науки Черкаської ОВА Валерій Данилевський, який також подякував тим освітянам, які зараз боронять Україну, а також відзначив роботу фіналістів:

— Педагогіку від не педагогіки відрізняє одне слово. Не педагог говорить: «Роби, як я сказав», а педагог каже: «Роби, як я». Ви всі сьогодні показали, як потрібно робити.

2-ге місце вибороли:

— Маргарита Ратушна, учителька Черкаської гімназії Nº9 імені Онуфрія Луценка Черкаської міської ради;

— Наталія Кирилюк, учителька Тернівського ліцею Тернівської сільської ради;

— Лариса Степанець, учителька Черкаської гімназії Nº 31 Черкаської міської ради;

— Світлана Будавіцька, учителька Черкаської спеціалізованої школи №3 Черкаської міської ради.

Презентуватимуть Черкащину у всеукраїнському турі конкурсу «Учитель року — 2025» такі черкаські педагоги:

— Олена Сердюк, учителька Смілянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня — гімназія імені Василя Сенатора» Смілянської міської ради;

— Дарія Ольховецька, учителька Уманського ліцею Nº2 Уманської міської ради;

— Тетяна Ширай, учителька Золотоніської гімназії імені Семена Скляренка Золотоніської міської ради;

— Ірина Завгородня, учителька Смілянської загальноосвітньої школи I-I|| ступенів Nº10 Смілянської міської ради.

До відзначення фіналістів долучився начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець:

— У викликах, пов’язаних сьогодні з війною — і онлайн-навчанням, і навчанням в укриттях — головне, насамперед, ваша реакція і ваше вміння пристосуватися до сьогодення. І ми на рівні обласної адміністрації завжди вас підтримували й будемо це робити, адже інвестиції в освіту — це інвестиції в наше майбутнє.

Окрім цього, Руслан Билина, учитель Тернівського ліцею отримав приз глядацьких симпатій. Як зазначила ректорка Черкаського обласного інституту післядипломної освіти Наталія Чепурна, конкурс був дивовижним явищем, яке дозволило побачити багато талановитих вчителів, уроків, цікавих методичних знахідок. Проте найважливіше, що зробили учасники — перемогли себе, а це найбільша, найважча і найдостойніша перемога.

Своїми враженнями від конкурсу поділилася учителька Смілянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня — гімназія імені Василя Сенатора» Олена Сердюк:

— Складним, мабуть, було все й одразу нічого. Ти мав зібратись, мотивуватися і довести, що ти — вчитель. Саме діти, були є і будуть тією точкою опору, тим мотиватором, для яких ми працюємо, яким хочемо донести свою думку й змінити врешті світ, мотивувавши їх стати справжніми громадянами нашої держави.

 

 

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x