19 шкіл Черкащини перейшли на дистанційне навчання через поширення захворюваності на ГРВІ

19 Лютого 2025, 10:42
0

У Черкаській області з початку епідсезону на грип та ГРВІ, включно з COVID-19, захворіли 91 083 осіб, з яких понад 60 % – діти. Четверо людей померли від коронавірусної хвороби, летальних випадків унаслідок грипу не зареєстровано.

18 лютого в Черкаській обласній військовій адміністрації відбулося засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час засідання розглянули питання щодо здійснення заходів із недопущення поширення грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРВІ) в Черкаській області.

Генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар області Володимир Папач поінформував про погіршення епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ на Черкащині.

За його словами, за попередній тиждень, із 10 по 16 лютого 2025 року, в області захворіли 7 348 осіб на грип та ГРВІ, включно з COVID-19, із них понад 60 % (4 487) – діти.

«Показник захворюваності на 38,2 % вище від епідемічного порогу, розрахованого для області, та на 28,5 % більше, ніж тиждень тому», – зазначив Володимир Папач.

За попередній тиждень було шпиталізовано 430 осіб (5,9 % від кількості захворілих), із них – 260 дітей до 17 років.

На Черкащині лабораторно підтверджено циркуляцію вірусів SARS-Cov-2 генетичних ліній ОМІКРОН ДЖЕННІ, ОМІКРОН ФЛІРТ, вірусу грипу типів А, В, аденовірусу, респіраторно-синцитіального вірусу, риновірусу, метапневмовірусу.

За результатами засідання, регіональною комісією з питань ТЕБ та НС із метою стабілізації епідситуації з грипу та ГРВІ ухвалено відповідне рішення. Зокрема, місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій зобов’язані розглянути питання щодо стану захворюваності на грип і ГРВІ та організувати здійснення додаткових протиепідемічних заходів. Передбачено забезпечення щоденного моніторингу захворюваності на ГРВІ у навчально-виховних закладах та з урахуванням епідситуації впровадження обмежувальних заходів, зокрема призупинення або переведення на інші форми навчання, як-то онлайн, окремих закладів чи класів та груп.

Наголошено на важливості посилення протиепідемічних заходів у закладах охорони здоров’я, соціального забезпечення – масковий режим, обмеження відвідувань пацієнтів чи підопічних, використання антисептиків тощо. Передбачено охоплення персоналу соціально важливих закладів та населення щепленнями від COVID-19 та грипу, а також низку інших заходів.

За інформацією Управління освіти і науки Черкаської ОВА, станом на 18 лютого на дистанційну форму навчання перейшли 19 закладів загальної середньої освіти, 3 заклади дошкільної освіти та ще у 26 закладах – окремі класи (97 класів).

 

За інформацією ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

 

Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм 
Телеграм 
Вайбер 
Фейсбук 

Ще більше новин — на сайті https://novadoba.com.ua/

 

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x