Відійшов у вічність викладач Черкаського національного університету

Відійшов у вічність викладач Черкаського національного університету

В університетську родину прийшло велике горе — на 70 році життя помер Ярослав Король, кандидат наук, доцент, старший викладач кафедри фізики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Усе життя Ярослава Дмитровича пов’язане ЧНУ.

Тут він здобув вищу освіту в 1976 році й із 1977 тут працював на різних посадах, а з 2004 року займався науковою роботою.

Колеги називали Ярослава Дмитровича «королівський експериментатор». І це не жарт, а істина, тому що пан Ярослав — експериментатор від Бога, з чітким розумінням фізичних явищ і процесів, нестандартним мисленням, бажанням ризикувати й шукати щось нове.

Ярослав учився в Харкові й Черкасах, працював на різних посадах від лаборанта, аспіранта до директора підприємства. Колись пішов від науки у підприємництво, але зрештою не витримав і повернувся до улюбленої творчої діяльності.

Ярослав Дмитрович створив і розбудував Центр фізико-хімічних досліджень університету — від ремонту кімнат до відновлення, модернізації, пошуку, купівлі, налаштування унікального обладнання. Його зусиллями лабораторії центру поповнювалися старими й новими установками для рентгеноструктурного та спектрального аналізу, електронної мікроскопії, вакуумних технологій: він шукав спеціалістів, сам розробляв конструкції оригінальних приладів і шукав можливості для їх виготовлення. Одну з таких установок подарував Швейцарській федеральній лабораторії матеріалознавства та технології EMPA. Вкладав свої кошти й працював вечорами та на вихідних. Центр став його творчим дітищем. Упродовж двох десятиліть на базі центру студенти та викладачі фізичних і хімічних галузей працюють, навчаються, роблять власні маленькі відкриття й солідні дослідження.

Ярослав Дмитрович активно співпрацював з колегами з інших науково-дослідних центрів та інститутів, ділився своїм досвідом зі студентами й надзвичайно радів їхнім успіхам. Він був не тільки наставником для молоді в дослідженні світу фізики, а й добрим порадником у життєвих питаннях.

Останні три роки пан Ярослав працював у міжнародному Центрі досконалості матеріалів для фотоніки Ensemble3 у Варшаві. Там на схилі років освоїв, запустив і налагодив прилади для диференціальної скануючої калориметрії і для точного вимірювання теплового розширення матеріалів. Його цінували як класного мікроскопіста, фахівця рентгеноструктурного аналізу, умільця оптимізовувати дослідницькі процеси та пропонувати оригінальні рішення.

Завжди і з задоволенням Ярослав Дмитрович співпрацював із Малою академією наук, запалював у школярів жагу до творчих пошуків.

Ярослав Дмитрович любив життя. Він умів відпочивати й багато подорожував. Цінував мистецтво та помічав прекрасне в буденних речах. Умів робити чудові фото й зображати реальність кращою, ніж вона є насправді. Дотепно жартував. Критично ставився до себе й до інших. Не терпів лінощів, необов’язковості, словоблуддя й пихи. Завжди підтримував себе у відмінній фізичній формі. Мав довгу вервечку планів на майбутнє й дуже хотів їх реалізовувати в Україні, а не на чужині, якою б гарною й гостинною вона не була…

Прощання з Ярославом Дмитровичем Королем відбудеться у пʼятницю, 28 лютого о 12:00 у залі Київського крематорію (вул. Байкова 16).

За інформацією пресслужби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм 
Телеграм 
Вайбер 
Фейсбук 

Ще більше новин — на сайті https://novadoba.com.ua/

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x