Гуртківці зі Шполи доглядають у теплицях за екзотичними рослинами

Гуртківці зі Шполи доглядають у теплицях за екзотичними рослинами

У Шполі при місцевому центрі дитячої та юнацької творчості вихованці екологічного гуртка вирощують різні екзотичні рослини в теплицях. Плодами деяких з них діти навіть можуть поласувати. Про це пише місцеве видання «Шполяночка».

Керівниця гуртка Людмила Майборода розповідає, що теплиці мають чотири різні відділи.

— Перший — квітковий, де ростуть вазони. У другому відділі — зимовий сад із екзотичними рослинами. Наприклад, ківі, персик, лавровий лист, інжир. Вони й зараз ростуть. Третя — для вирощування саджанців дерев, а також троянд, винограду й самшиту. У четвертому відділі ми вирощуємо розсаду квітів і овочевих рослин, а потім висаджуємо їх на грядки і на клумби чи на город, — пояснює Людмила Петрівна.

Екологічний відділ центру творчості відвідує 146 дітей. Вони залучені у 12 гуртків.

— Догляд за рослинами це все для них спільна праця, адже гурток працює за певною програмою, продовжує пані Людмила. — Є дослідницька робота, але водночас можна експериментувати й вирощувати ті рослини, які хочемо. Можна приносити насіння, розмножувати вазони і навіть додому забирати.

Найстаріша рослина у теплицях — фінікова пальма, якій зараз 26 років. Ще є монстера делікатесна, фікуси Бенджаміна й білі троянди, які теж ростуть тут десятки років.

Плоди з деяких рослин, коли є непоганий урожай, діти навіть їдять.

— Наразі займаємося розведенням екзотичних рослин. Посадили інжир, то цього року стільки вродило плодів, що діти навіть могли смакувати ним, — ділиться Людмила Майборода. — Монстера делікатесна родить такі шишки, які мають смак дині. Їх теж діти мають можливість їсти. З екзотичних овочевих вирощували батат. Він так гарно вродив, що навіть смажили його і їли із задоволенням.

Розширювати територію немає сенсу, каже Людмила Петрівна, адже площа і так величезна. Крім того, є город, де вирощують овочеві культури для тварин.

Із безпекою для рослин також немає проблем. Коли почалася війна і були перебої зі світлом, міськрада виділила кошти на купівлю генератора. Тому в теплицях тримається постійна температура і рослини не гинуть, які б морози не були.

Нещодавно гурток «Кольорові крила» Шполянського ЦДЮТ виборов І місце у Всеукраїнському щорічному конкурсі внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин» від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм 
Телеграм 
Вайбер 
Фейсбук 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x