Черкаська область отримала 3 тисячі доз вакцини, що захищає від кількох хвороб

Черкаська область отримала 3 тисячі доз вакцини, що захищає від кількох хвороб

Черкащина отримала 3 тисячі доз комбінованої вакцини, що захищає дітей одразу від п’яти захворювань. Про це інформують у Черкаському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Йдеться про ПЕНТА-Hib — комбіновану вакцину для профілактики дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту В та гемофільної інфекції у дітей першого року життя. У межах співпраці з Міністерством охорони здоров’я для України її закупила й доставила структура “ЮНІСЕФ” (UNICEF).

100 тисяч доз цієї вакцини вже розподілили між регіонами з огляду на заявлені потреби для проведення безоплатних щеплень, передбачених Календарем профілактичних щеплень*.

Як зазначають у Центрі контролю та профілактики хвороб, використання комбінованих вакцин дозволяє скоротити кількість ін’єкцій для дитини та візитів до медзакладу для її батьків. Враховуючи воєнні виклики та міграцію населення, імунізація такими вакцинами дозволяє захистити маленьких дітей. Тому батькам важливо перевіряти вакцинальний статус — свій і своїх дітей— і в разі пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії і скорегувати графік вакцинації.

Щеплення дитині можна зробити безоплатно в державних медичних закладах або приватних клініках, які уклали угоду з Національною службою здоров’я. Для цього слід записатися на прийом до свого сімейного лікаря чи педіатра, з яким ви підписали декларацію. Внутрішньо переміщені особи можуть отримати щеплення у будь-якому найближчому закладі охорони здоров’я.

У Центрі контролю та профілактики хвороб зауважують, що на кашлюк хворіють у будь-якому віці, але у дітей першого року життя це захворювання може перебігати вкрай тяжко, викликаючи такі ускладнення, як пневмонія, ушкодження головного мозку, і може призвести до смерті. Вакцинація запобігає тяжким проявам захворювання і можливим ускладненням.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень або летальних випадків у світі також визнана вакцинація. В Україні ця вакцина безоплатна та входить до Національного календаря профілактичних щеплень. Також передбачена безоплатна ревакцинація для дорослих — кожні 10 років після останнього щеплення у 16 років (за наявності повного вакцинального комплексу).

Правець може бути смертельно небезпечним, якщо людина не вакцинована. Заразитися ним можна, наприклад, поранившись цвяхом чи загнавши скалку в шкіру під час садових робіт.

* Національний календар профілактичних щеплень — це документ, що містить перелік обовʼязкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення. В Україні чинний Календар профілактичних щеплень передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.

Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм 
Телеграм 
Вайбер 
Фейсбук 

Ще більше новин — на сайті.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x