У ЧНУ презентували колекцію вишиваних портретів Тараса Шевченка
До 211 річниці Тараса Шевченка в «Музеї українського рушника» ЧНУ імені Богдана Хмельницького представили експозицію з 12 унікальних вишитих портретів. Про це йдеться на сайті вишу.
Оглянути колекцію завітали студенти-медійники з Ужгородського національного університету, студенти ННІ іноземних мов, працівники музею «Кобзаря», а також делегація з Інституту літератури НАН України на чолі з відомим шевченкознавцем Сергієм Гальченком.
Професорка черкаського вишу Наталія Ярмоленко розповіла історії про ці вишиті портрети. Їх виготовили народні майстрині з Черкаської та Полтавської областей за схемами для вишивки на основі трьох найвідоміших автопортретів Шевченка. Зокрема, раннього автопортрета, написаного в брюловській манері, котрий поет не завершив. На ньому романтичному й піднесеному Тарасові 26 років.
У другій групі виставки представлені варіанти, скопійовані з Шевченкового автопортрету в темному костюмі, виконаного в березні 1860 року.
Вишиті портрети значно більші за розмірами, ніж оригінал. Виконані вони в різних колірних гамах, але мають спільні риси — високе чоло й посріблені сивиною вуса.
Третя група, яку представили гостям, — народні картини, вишиті на основі автопортрета Шевченка із бородою, у кожусі й смушевій шапці. Прообразом народного вишитого зображення поета став офорт, виготовлений 1860 року за світлиною 1858 року.
Читайте «Нову Добу» та слідкуйте за нами:
Інстаграм
Телеграм
Вайбер
Фейсбук
Ще більше новин — на сайті.